Muzykoterapia jako sposób na obniżenie napięć emocjonalnych u dzieci

W październiku i listopadzie 2022 roku w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym nr 27 im „Wesołych Krasnali” w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się organizowane przez Wojewódzki Ośrodek Metodyczny warsztaty „Muzykoterapia jako sposób na obniżenie napięć emocjonalnych u dzieci (Mobilna Rekreacja Muzyczna według dra. Macieja Kieryły). Szkolenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział 57 nauczycieli wychowania przedszkolnego i innych specjalności.

Prowadząca warsztaty Mariola Pierzchalska z muzyką jest związana od wielu, wielu lat. Pracując z dziećmi jako nauczyciel, pedagog specjalny, a obecnie muzykoterapeuta wykorzystywała muzykę jako źródło aktywności odtwórczej i twórczej,  a przede wszystkim jako symboliczny język uczuć i myśli dzieci. O dużej atrakcyjności szkolenia świadczą wypowiedzi uczestników:

„Bardzo merytoryczne i ciekawe zajęcia i prowadzone z zaangażowaniem. Chętnie wezmę udział w podobnych – prowadzonych przez panią prowadzącą”,

„Bardzo ciekawe zabawy z wykorzystaniem rytmu, głosu, dźwięków ruchu rozwijającego wyobraźnię muzyczną. Miła atmosfera” ,

„Bardzo atrakcyjne i ciekawe zajęcia. Na pewno wykorzystam pomysły w zajęciach z dziećmi. Super propozycja zabaw z wykorzystaniem muzykoterapii”,

„Super warsztaty. Proszę o podobne, zbliżone w temacie muzykoterapii”.

Biorąc pod uwagę te opinie już teraz z panią Mariolą planujemy zajęcia w przyszłym roku szkolnym.

Ze spotkań warsztatowych pani Mariola sporządziła krótki film, w którym są ukazane fragmenty poszczególnych etapów metody Mobilnej Rekreacji Muzycznej według dra. Macieja Kieryły.

Na naszym FB film: https://www.facebook.com/wojewodzkiosrodekmetodyczny/videos/584825706852987

Zmiana terminu otwartej lekcji biologii

Z powodów organizacyjnych nastąpiła konieczność zmiany terminu otwartej lekcji biologii. Odbędzie się ona 4 listopada br. w godz. 11.45-12.30 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki