Konkurs Centrum Nauki Kopernik dla szkół – Nauka dla Ciebie

Konkurs Centrum Nauki Kopernik dla szkół – Nauka dla Ciebie

Informujemy, że trwa nabór do tegorocznej edycji konkursu „Nauka dla Ciebie”. Zgłoś szkołę, przygotuj z uczniami projekt i wygrajcie cenne nagrody! Na Wasze zgłoszenia organizatorzy czekają do 27 lutego.

Aby wziąć udział w konkursie, należy zebrać drużynę składającą się z dwójki nauczycieli oraz 4–5 uczniów szkoły podstawowej. Następnie wraz z uczniami stworzyć pomysł na pomoc edukacyjną nawiązującą do przedmiotów przyrodniczych, wypełnić formularz zgłoszeniowy i czekać na wyniki I etapu. 

Etapy Konkursu  +:
I etap 

  • Nadsyłanie zgłoszeń: do 27 lutego;
  • Wyniki I etapu: 8 marca.

W formularzu konkursowym należy opisać autorski pomysł na pomoc edukacyjną, którą można by wykorzystać na lekcjach przedmiotów przyrodniczych. Wymyślając projekt, trzeba wyjść naprzeciw problemom, z jakimi uczniowie stykają się na co dzień w najbliższym otoczeniu – w klasie, szkole czy lokalnej społeczności. Na jakie pytania odpowie przygotowana pomoc edukacyjna? Jaką kwestię rozwiąże? Czym będzie się cechować i na czym będzie polegać jej działanie? Opis powinien zawierać maks. 300 słów.

II etap 

  • Warsztaty: 15–16 kwietnia;
  • Nadsyłanie prac: do 15 maja.

Po I etapie wyłonionych zostanie 12 drużyn, które organizator zaprosi na warsztaty prowadzone przez ekspertów Centrum Nauki Kopernik. Podczas warsztatów uczestnicy poznają inspiracje przydatne w trakcie realizacji prac konkursowych. Następnie już samodzielnie, w zespołach, trzeba będzie dopracować pomysły, nagrać film prezentujący wymyśloną i skonstruowaną pomoc edukacyjną.

III etap 

  • Ogłoszenie wyników konkursu: 26 maja.

Po otrzymaniu w terminie wszystkich prac konkursowych Komitet Główny Konkursu wyłoni 5 zwycięskich drużyn laureatów. W skład komitetu wchodzą specjaliści z Centrum Nauki Kopernik, Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz nauczyciele metodycy. 

Gala finałowa 
19 czerwca. 

Konkurs zakończy się uroczystą Galą Finałową w Centrum Nauki Kopernik, podczas której uhonorowani zostaną jego laureaci. Konkurs realizowany jest w ramach programu „Nauka dla Ciebie” – wspólnej inicjatywy Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik.  

Szczegółowe informacje o programie „Nauka dla Ciebie” na stronie: www.kopernik.org.pl/nauka-dla-ciebie   

Źródło: Centrum Nauki Kopernik

  

______________________________
Konkurs „Nauka dla Ciebie” jest realizowany i finansowany w ramach wspólnego Programu Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą Nauka dla Ciebie. Program Nauka dla Ciebie finansowany jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki na podstawie umowy z dnia 6 marca 2020 r. Nr 1/CNK-NAUKOBUS/2020. W roku 2023 w ramach Programu Nauka dla Ciebie realizowane są działania „
Naukobus”, „Planetobus”, „O matmo!” oraz 26. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. 

Aktualności

Wizyta nauczycielek bibliotekarek ze Stargardu

W minioną sobotę Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim gościła nauczycielki bibliotekarki ze Stargardu. Grupie przewodniczyła Irena Zalewska – doradca metodyczny ds. bibliotek

Więcej informacji