Międzynarodowy Konkurs Umiejętności Statystycznych

Zachęcamy do udziału w VI edycji Międzynarodowego Konkursu Umiejętności Statystycznych.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, średnich oraz studentów. Podzielony jest na 3 kategorie wiekowe:

1. uczniowie klas 7-8 szkoły podstawowej,
  2. uczniowie szkół średnich,
  3. studenci studiów licencjackich lub szkół równoważnych.

Konkurs jest zespołowy (1-5 uczniów), grupy reprezentuje nauczyciel.

Zadaniem w konkursie jest przeprowadzenie badania (ankieta, doświadczenie, etc.) na dowolny temat i na jego podstawie przygotowanie plakatu naukowego w wersji elektronicznej.

Plakaty laureatów poprzednich edycji można obejrzeć na stronie konkursu.

Etap krajowy konkursu:

• rejestracja zespołów do 15.12.2022 r.,
  • wysłanie plakatu do 10.01.2023 r.,
  • ogłoszenie listy laureatów konkursu 10.02.2023 r.,
  • gala wręczenia nagród planowania jest 15.04.2023 r.

Etap międzynarodowy konkursu:

• prace laureatów pierwszych miejsc z każdej grupy wiekowej biorą udział we współzawodnictwie międzynarodowym,
  • informacja o wynikach międzynarodowych eliminacji zostanie podana na 64 Światowym Kongresie Statystyki w Kanadzie w lipcu 2023.

Konkurs jest objęty honorowym patronatem: Ministra Edukacji Narodowej, Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, Podlaskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Białegostoku, Wojewody Podlaskiego, Marszałka Województwa Podlaskiego.

Szczegółowe informacje na stronie: https://islp.edu.pl/

Źródło: ISLP

Żonkile przypomną o bohaterach

W piątek, 19 kwietnia 2024 roku, w dniu rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim, wolontariusze w całej Polsce będą wręczać przechodniom papierowe żonkile, kwiaty symbolizujące