Letnia Szkoła Edukacji Kosmicznej – bezpłatne warsztaty online dla nauczycieli

Informujemy, że ESERO-Polska i Centrum Nauki Kopernik zaprasza na bezpłatne warsztaty dla nauczycieli, którzy chcą wprowadzić kosmos do swojej pracy, ale nie mają w tym doświadczenia, słyszeli o ciekawych projektach edukacyjnych, ale nie wiedzą jak się do nich zabrać, pracują w mniejszej miejscowości lub w większym mieście z młodzieżą zagrożoną wykluczeniem i chcą zapewnić swoim wychowankom dostęp do wartościowej edukacji.

To dla takich nauczycieli powstała Letnia Szkoła Edukacji Kosmicznej!

Podczas warsztatów organizatorzy skupią się na dwóch grupach umiejętności.

• Jak prowadzić zespół projektowy?
  • Jak przygotować się do projektu o tematyce kosmicznej: Moon Camp, CanSat lub Climate Detectives.

Warsztaty rozpoczną się od modułu poświęconego uniwersalnym umiejętnościom, które przydadzą się nauczycielom przy prowadzeniu jakiegokolwiek projektu wraz ze swoimi uczniami i uczennicami.

Szczegóły:

• Zgłoszenia na bezpłatne warsztaty przyjmowane są do 26 czerwca 2024 r. włącznie,
  • Warsztaty online odbędą się od 5 do 16 lipca 2024 r.

Zapisz się już dziś – przez formularz: [otwórz]

Więcej informacji: https://esero.kopernik.org.pl/szkola-letnia/

Źródło: esero.kopernik.org.pl

Konferencja metodyczna dla nauczycieli bibliotekarzy