Dołącz do Bazy Pracodawców – Wizyty Zawodowe przedsiębiorców w placówkach edukacyjnych

Dołącz do Bazy Pracodawców – Wizyty Zawodowe przedsiębiorców w placówkach edukacyjnych

Informujemy, że Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze zaprasza przedsiębiorców do współpracy przy organizacji wizyt zawodowych dla uczniów, studentów oraz nauczycieli z placówek edukacyjnych. Organizatorzy wierzą, że bezpośredni kontakt młodych ludzi z rynkiem pracy oraz z firmami jest kluczowy dla ich edukacji i przyszłej kariery zawodowej oraz lepszego przygotowania do wejścia na rynek pracy.

Wizyty zawodowe to zorganizowane spotkania dla uczniów, doradców zawodowych oraz wszystkich chętnych, do miejsc pracy, takich jak firmy, fabryki, biura, laboratoria czy instytucje. Ich celem jest pokazanie jak wygląda codzienna praca, obowiązki i wymagania na różnych stanowiskach oraz zrozumienie, jakie umiejętności i kwalifikacje są potrzebne w danej profesji.

Zadaniem Wizyt jest umożliwienie młodzieży bezpośredniego zapoznania się z rzeczywistym środowiskiem pracy w różnych zawodach, a także pokazanie uczniom, studentom, nauczycielom, doradcom zawodowym potrzeb lokalnego rynku pracy. Głównym celem działania jest budowanie relacji przedsiębiorców z lokalnymi szkołami i instytucjami edukacyjnymi, co może prowadzić do dalszej współpracy i wzajemnych korzyści.

Celem Wizyt zawodowych jest przygotowanie uczniów do przyszłości zawodowej pokazanie im jak teoria nauczana w szkołach i na uczelniach przekłada się na praktykę w biznesie oraz pomoc w świadomym wyborze ścieżki kariery, pomoc w wyborze zawodu lub kierunku rozwoju zawodowego, a także poznanie aktualnych trendów i wymagań rynku pracy.

Dlaczego warto wziąć udział?

  • Promocja firmy: udział w programie to doskonała okazja do zaprezentowania swojej firmy, jej wartości oraz działalności szerokiemu gronu młodych ludzi i ich opiekunów.
  • Budowanie wizerunku: angażując się w edukację młodzieży, firma buduje wizerunek społecznie odpowiedzialny i zaangażowany w rozwój lokalnej społeczności.
  • Nowe talenty: wizyty studyjne to także sposób na wczesne zidentyfikowanie przyszłych talentów, które mogą dołączyć do zespołów danych firm w przyszłości.
  • Dzielenie się wiedzą: możliwość podzielenia się doświadczeniem i praktyczną wiedzą z młodym pokoleniem, co może przynieść satysfakcję i świeże spojrzenie na własną działalność.

Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze zaprasza również placówki edukacyjne do udziału w wizytach zawodowych organizowanych we współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami. Program ma na celu umożliwienie uczniom i studentom bezpośredniego kontaktu z rynkiem pracy, co jest nieocenionym elementem ich edukacji i przygotowania do przyszłej kariery zawodowej.

Dlaczego warto wziąć udział?

  • Praktyczna wiedza: Wizyty zawodowe pozwolą uczniom na zdobycie praktycznej wiedzy i zrozumienie, jak teoria nauczana w szkole przekłada się na rzeczywistość biznesową.
  • Inspiracja i motywacja: Bezpośredni kontakt z profesjonalistami i możliwość zobaczenia ich codziennej pracy może zainspirować młodych ludzi do wyboru konkretnej ścieżki zawodowej.
  • Zrozumienie rynku pracy: Uczestnicy wizyt zyskają lepsze zrozumienie wymagań i oczekiwań rynku pracy, co może pomóc im w świadomym planowaniu swojej kariery.

Oferta:

  • Spotkania z profesjonalistami: Możliwość bezpośredniego kontaktu z menedżerami i specjalistami, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami.
  • Zwiedzanie firm/instytucji: Uczniowie będą mogli zobaczyć, jak funkcjonują różne działy przedsiębiorstw, od produkcji po administrację.
  • Sesje Q&A: Uczniowie będą mieli możliwość zadawania pytań i uzyskania odpowiedzi bezpośrednio od praktyków biznesu.

 Szczegóły na stronie: https://wupzielonagora.praca.gov.pl/wizyty-zawodowe

Źródło: wupzielonagora.praca.gov.pl

Aktualności

Konferencja metodyczna dla nauczycieli bibliotekarzy

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza nauczycieli bibliotekarzy z woj. lubuskiego do udziału w bezpłatnej konferencji metodycznej „Dotknij książki – poczuj siłę

Więcej informacji