Książka o legendarnych nauczycielach

Książka o legendarnych nauczycielach

Jakie pasje miał Piotr Franków? Jakim nauczycielem był Witold Karpyza? Co na jarmarkach kupowała Anna Makowska-Cieleń? O tym wszystkim przeczytasz w książce  „Galeria lubuskich pedagogów” Hanny Ciepieli, wydanej kilka dni temu przez Wojewódzki Ośrodek Metodyczny.

W 2011 roku w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego zainaugurowano cykl imprez upamiętniających nieżyjących już, legendarnych lubuskich nauczycieli.  Wszystkie spotkania gromadziły  liczną publiczność, były okazją do wielu wspomnień i wzruszeń. Publikacja Hanny Ciepieli „Galeria lubuskich pedagogów”  opisuje bohaterów  poszczególnych spotkań.  Nie są to jednak typowe nauczycielskie życiorysy, to opowieści pełne wspomnień, ciekawostek i anegdot.   

Bohaterami  publikacji są: Teresa Kostrzewska-Przanowska, Witold Karpyza, Antoni Kantecki, Władysław Edward Klimek, Jadwiga Zasada, Janusz Hrybacz, Zbigniew Cierkoński, Piotr Franków, Stefania Jodko, Marian i Genowefa Rzeźniczkowie, Maria Rohozińska, Anna Makowska-Cieleń, Mieczysław Miszkin.  

Książka dostępna w Bibliotece Pedagogicznej, przy ulicy Łokietka 20 a, tel. (95) 721 61 35. Wartość “cegiełki” 30 zł.

(red)

Na zdjęciu Hanna Ciepiela,  autorka publikacji 

Fot. Monika Markowska

Aktualności

Świat na niebiesko i różowo

Kilkadziesiąt prac namalowanych przez wychowanków i uczniów czterech placówek prowadzonych przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem w Gorzowie Wielkopolskim, oglądać można od 27 marca 2023

Więcej informacji