Książka o legendarnych nauczycielach

Książka o legendarnych nauczycielach

Jakie pasje miał Piotr Franków? Jakim nauczycielem był Witold Karpyza? Co na jarmarkach kupowała Anna Makowska-Cieleń? O tym wszystkim przeczytasz w książce  „Galeria lubuskich pedagogów” Hanny Ciepieli, wydanej kilka dni temu przez Wojewódzki Ośrodek Metodyczny.

W 2011 roku w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego zainaugurowano cykl imprez upamiętniających nieżyjących już, legendarnych lubuskich nauczycieli.  Wszystkie spotkania gromadziły  liczną publiczność, były okazją do wielu wspomnień i wzruszeń. Publikacja Hanny Ciepieli „Galeria lubuskich pedagogów”  opisuje bohaterów  poszczególnych spotkań.  Nie są to jednak typowe nauczycielskie życiorysy, to opowieści pełne wspomnień, ciekawostek i anegdot.   

Bohaterami  publikacji są: Teresa Kostrzewska-Przanowska, Witold Karpyza, Antoni Kantecki, Władysław Edward Klimek, Jadwiga Zasada, Janusz Hrybacz, Zbigniew Cierkoński, Piotr Franków, Stefania Jodko, Marian i Genowefa Rzeźniczkowie, Maria Rohozińska, Anna Makowska-Cieleń, Mieczysław Miszkin.  

Książka dostępna w Bibliotece Pedagogicznej, przy ulicy Łokietka 20 a, tel. (95) 721 61 35. Wartość “cegiełki” 30 zł.

(red)

Na zdjęciu Hanna Ciepiela,  autorka publikacji 

Fot. Monika Markowska

Aktualności

Książka na urodziny Biblioteki Pedagogicznej 

Trwają przygotowania do obchodów 70-lecia Biblioteki Pedagogicznej.  Właśnie ukazała się książka  „ Karin Wolff, tłumaczka z pazurem” Hanny Ciepieli, która będzie towarzyszyć jednej z jubileuszowych wystaw. 

II edycja programu Re@lnie Odpowiedzialni

Stowarzyszenie Strefa Wsparcia zaprasza do udziału w II edycji bezpłatnego, profilaktycznego programu edukacyjnego RE@LNIE ODPOWIEDZIALNI, którego działania skierowane są do szkół i przedszkoli w całej

Więcej informacji