Finisaż i starodruki

Finisaż i starodruki

W sobotę 6 marca 2021 roku w gorzowskiej Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego uroczyście zamknięto wystawę malarstwa i rysunku 17-letniej Aleksandry Gapskiej. Ola jest uczennicą drugiej klasy Liceum Plastycznego, od kilku lat uczęszcza do pracowni plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury, jej opiekunem artystycznym jest Małgorzata Całus-Jarno. Podczas finisażu goście mieli okazję zwiedzić podziemne magazyny książek i zobaczyć cenne starodruki, z  których najstarszy pochodzi z pierwszej połowy XVI wieku. Dzięki Monice Panek, nauczycielowi bibliotekarzowi, poznali też źródła frazeologizmu o czytaniu „od deski do deski”,  bowiem w średniowieczu książki oprawiano w deszczułki obciągnięte skórą.

Hanna Ciepiela

Fot. Aleksandra Czarnecka

Aktualności

Książka na urodziny Biblioteki Pedagogicznej 

Trwają przygotowania do obchodów 70-lecia Biblioteki Pedagogicznej.  Właśnie ukazała się książka  „ Karin Wolff, tłumaczka z pazurem” Hanny Ciepieli, która będzie towarzyszyć jednej z jubileuszowych wystaw. 

II edycja programu Re@lnie Odpowiedzialni

Stowarzyszenie Strefa Wsparcia zaprasza do udziału w II edycji bezpłatnego, profilaktycznego programu edukacyjnego RE@LNIE ODPOWIEDZIALNI, którego działania skierowane są do szkół i przedszkoli w całej

Więcej informacji