Dzień Autorów Europejskich 2024

Dzień Autorów Europejskich 2024

Zachęcamy do wzięcia udziału w drugiej edycji Dnia Autorów Europejskich organizowanego przez Komisję Europejską. 

Dzień Autorów Europejskich to inicjatywa Komisji Europejskiej, która ma na celu budowanie mostów pomiędzy sektorami literatury i edukacji, a także zachęcanie mieszkańców kontynentu do czytania i odkrywania literatury europejskiej wraz z jej bogactwem językowym oraz kulturowym. Ważne jest też uświadomienie edukacyjnej roli książek jako narzędzia rozwoju osobowości i umiejętności, które pozwalają stawić czoło bieżącym wyzwaniem w życiu prywatnym i społecznym.

Do wspólnego czytania na głos zaproszonych jest 40 krajów z całego kontynentu. Wydarzenie będzie celebrowane 25 marca 2024 r. w formie następujących działań:

  • spotkania i aktywności czytelnicze w szkołach, bibliotekach i księgarniach;
  • tournée europejskich autorów;
  • konferencja Komisji Europejskiej poświęcona promocji czytelnictwa (zaplanowana w dniach 25-26 marca 2024 r. w Belgii).

 

To będzie już druga edycja tej inicjatywy Komisji Europejskiej – pierwsza odbyła się 27 marca 2023 r. i wzięło w niej udział aż 920 szkół z całej Europy, w tym 118 z Polski.

Szczegółowe informacje na stronie: https://erasmusplus.org.pl/aktualnosci/dzien-autorow-europejskich-2024?fbclid=IwAR3cKznbIYuZ_7LfOeDxVTZKKSd5DL5dMJE11EWYN8xM045vgfQM-sE7hKM

Źródło: erasmusplus.org.pl

Aktualności

Wizyta nauczycielek bibliotekarek ze Stargardu

W minioną sobotę Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim gościła nauczycielki bibliotekarki ze Stargardu. Grupie przewodniczyła Irena Zalewska – doradca metodyczny ds. bibliotek

Więcej informacji