“Dobre praktyki w zakresie wspierania kreatywności, innowacyjności i samodzielności uczniów szkół ponadpodstawowych” – nowa publikacja ORE

Informujemy, że na stronie Ośrodka Rozwoju Edukacji pojawiła się do pobrania nowa publikacja pt. “Dobre praktyki w zakresie wspierania kreatywności, innowacyjności i samodzielności uczniów szkół ponadpodstawowych”.

Książka omawia rozwiązania przydatne w dydaktyce ukierunkowanej na kreatywność oraz innowacyjność uczniów (zwłaszcza – szkół ponadpodstawowych). Autor przypomina, że nie należy dzielić uczniów na kreatywnych i niekreatywnych, ponieważ istotą jest stopień kreatywności, który można zwiększać, z wykorzystaniem odpowiednich metod i zadań. Zawarto tu ich przegląd, a także przeanalizowano rolę nauczyciela świadomego rangi tych zagadnień. Książka wyjaśnia, że rozwój kompetencji proinnowacyjnych i twórczego potencjału wszystkich uczniów to jedno z najważniejszych wyzwań, z którymi mierzy się dydaktyka XXI wieku.

Do powstania publikacji przyczynili się m.in. dyrektorzy i nauczyciele gorzowskich szkół, tj. p. Mariusz Biniewski, dyrektor I LO; p. Bogumiła Hałas, dyrektor SP nr 6 im. Władysława Broniewskiego oraz p. Marek Piechowiak, konsultant ds. zarządzania oświatą z Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego, którym autor składa w książce podziękowania.

Strona z publikacją do pobrania: https://www.ore.edu.pl/2022/04/dobre-praktyki-w-zakresie-wspierania-kreatywnosci-innowacyjnosci-i-samodzielnosci-uczniow-szkol-ponadpodstawowych/

Źródło: ORE