Akcja czytelnicza online dla bibliotek szkolnych „Interaktywna mapa literackich podróży”

Akcja czytelnicza online dla bibliotek szkolnych „Interaktywna mapa literackich podróży”

Z okazji XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2022 zapraszamy po raz trzeci do udziału w akcji czytelniczej online “Interaktywna mapa literackich podróży”. Tym razem śledzimy wątki związane z podróżą lub podróżowaniem i tworzymy wspólnie wirtualną mapę literackich fascynacji i odniesień.

Motyw podróży jest bardzo często wykorzystywany w literaturze. W tym roku wraz z uczniami szukamy w książkach wątków opisujących podróż lub osobę podróżnika. Może to być wspomnienie lub przeżycie głównego bohatera, miejsce akcji lub wątek fabuły – wszelkie nawiązania są na miejscu. Motyw podróżniczy to nie tylko opis podróży, ale także podróż w głąb siebie, można podróżować na jawie i we śnie, można odkrywać tajemnice obcych lądów lub skrywane sekrety ludzkiej psychiki.

Akcja skierowana jest przede wszystkim do biblioteka szkolnych (oraz ich użytkowników), ale zachęcamy do włączenia się w zabawę wszystkich, którzy odnajdą w sobie żyłkę detektywa lub takich, którzy mają w głowie fragmenty swoich ulubionych książek z motywem przewodnim. 

 Akcja ma na celu:

  • rozwijanie zainteresowań czytelniczych;
  • aktywizację uczniów do własnych poszukiwań czytelniczych;
  • budowanie doświadczenia wspólnotowego.

 

Aby dołączyć do zabawy należy zgłosić udział biblioteki szkolnej w wydarzeniu wypełniając FORMULARZ AKCJI (można przesyłać kilka propozycji książkowych).

Uzupełniana na bieżąco interaktywna mapa z miejscami / książkami podawanymi przez uczestników: INTARAKTYWNA MAPA

Pytania w sprawie akcji czytelniczej można przesłać na adres biblioteki: bp.wypozyczalnia@womgorz.edu.pl 

lub do koordynatora akcji:
Monika Żołędziejewska, tel.: 693675305; 
e-mail: monika.zoledziejewska@womgorz.edu.pl

Zaświadczenie z udziału w akcji czytelniczej będzie możliwe do pobrania ze strony internetowej biblioteki od 18 maja 2022.

Aktualności

Studia podyplomowe

KOMUNIKAT z dn. 26 czerwca 2022 r. Informujemy, że w r. szk. 2022/2023 w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego uruchomiona zostanie – prowadzona przez Akademię im.

Świat w jednej bibliotece

Z okazji XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek odbywającego się ph. “Biblioteka – świat w jednym miejscu” trwającego od 8 do 15 maja 2022 r. nasza biblioteka

IV Kongres Liderów Edukacji- Szkoła Przemian

Szanowni Państwo, Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim jako partner IV Kongresu Liderów Edukacji zachęca do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu organizowanym przez Centrum Doskonalenia

Więcej informacji