Akcja czytelnicza online dla bibliotek szkolnych „Interaktywna mapa literackich podróży”

Z okazji XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2022 zapraszamy po raz trzeci do udziału w akcji czytelniczej online “Interaktywna mapa literackich podróży”. Tym razem śledzimy wątki związane z podróżą lub podróżowaniem i tworzymy wspólnie wirtualną mapę literackich fascynacji i odniesień.

Motyw podróży jest bardzo często wykorzystywany w literaturze. W tym roku wraz z uczniami szukamy w książkach wątków opisujących podróż lub osobę podróżnika. Może to być wspomnienie lub przeżycie głównego bohatera, miejsce akcji lub wątek fabuły – wszelkie nawiązania są na miejscu. Motyw podróżniczy to nie tylko opis podróży, ale także podróż w głąb siebie, można podróżować na jawie i we śnie, można odkrywać tajemnice obcych lądów lub skrywane sekrety ludzkiej psychiki.

Akcja skierowana jest przede wszystkim do biblioteka szkolnych (oraz ich użytkowników), ale zachęcamy do włączenia się w zabawę wszystkich, którzy odnajdą w sobie żyłkę detektywa lub takich, którzy mają w głowie fragmenty swoich ulubionych książek z motywem przewodnim.

Akcja ma na celu:

• rozwijanie zainteresowań czytelniczych;
  • aktywizację uczniów do własnych poszukiwań czytelniczych;
  • budowanie doświadczenia wspólnotowego.

Aby dołączyć do zabawy należy zgłosić udział biblioteki szkolnej w wydarzeniu wypełniając FORMULARZ AKCJI (można przesyłać kilka propozycji książkowych).

Uzupełniana na bieżąco interaktywna mapa z miejscami / książkami podawanymi przez uczestników: INTARAKTYWNA MAPA

Pytania w sprawie akcji czytelniczej można przesłać na adres biblioteki: bp.wypozyczalnia@womgorz.edu.pl

lub do koordynatora akcji:
Monika Żołędziejewska, tel.: 693675305;
e-mail: monika.zoledziejewska@womgorz.edu.pl

Zaświadczenie z udziału w akcji czytelniczej będzie możliwe do pobrania ze strony internetowej biblioteki od 18 maja 2022.

Odeszła Jadwiga Kowaleczko

Zmarła Jadwiga Kowaleczko. Nauczycielka, regionalistka, harcerka. Dama gorzowskiej oświaty. Była kobietą zawsze elegancko ubraną i pięknie się wysławiającą. Z życzliwością patrzyła na świat. Jej wielką

Jubileusz Biblioteki Pedagogicznej

Siedemdziesiąt lat temu, 6 grudnia 1952 roku, rozpoczęła swą działalność  Biblioteka Pedagogiczna w Gorzowie. I z tej okazji 6 grudnia 2022 roku o godz. 11.00