CNKopernik: Eksperci kosmiczni w Twojej szkole!

CNKopernik: Eksperci kosmiczni w Twojej szkole!

Uczysz w szkole podstawowej (klasy 4-8) lub ponadpodstawowej (klasy 1-4)? Zaproś na swoją lekcję ekspertkę lub eksperta z sektora kosmicznego. Zgłoś klasę albo grupę uczniów na bezpłatne “Lekcje nie z tej Ziemi” i stwórz młodzieży możliwość odkrycia w sobie nowych pasji! “Lekcje nie z tej Ziemi” to 45-minutowe spotkania online ze specjalistami związanymi z prężnie rozwijającą się branżą kosmiczną. Zaproszony ekspert komunikuje się z młodzieżą zdalnie – za pośrednictwem ekranów komputerów lub telebimu. Wybór opcji należy do szkoły.  

Dzięki bezpośredniej rozmowie z inżynierem, astrofizykiem, projektantką, programistką czy lekarzem medycyny kosmicznej Twoi uczniowie i uczennice odkryją, że najnowsze technologie i osiągnięcia przemysłu kosmicznego są znacznie bliższe ich życiu, niż mogli sądzić. Z niektórych korzystają, choć prawdopodobnie o tym nie wiedzą, na co dzień. Być może “Lekcje nie z tej Ziemi” zainspirują ich do tego stopnia, że zechcą związać swoją przyszłość z branżą kosmiczną?  

Jak zaprosić eksperta?  

Zapoznaj się z sylwetkami ekspertów i ekspertek oraz tematami lekcji, jakie mogą poprowadzić, na <https://esero.kopernik.org.pl/polska-w-kosmosie/zapros-eksperta/> stronie Esero-Polska. Wybierz eksperta i wypełnij formularz. Jeden nauczyciel może zgłosić jedną klasę lub grupę uczniowską na jednym poziomie nauczania. Maksymalna liczba uczestników jednej lekcji to 40 osób.  

Uwaga: formularz zostanie aktywowany w dniu zapisów 23.05.2023 i będzie aktywny tylko tego dnia, w godz. 10.00-23.59. Liczba lekcji jest limitowana. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zakwalifikowane klasy dostaną informację mailową do 26.05.2023. Realizacja lekcji przewidziana jest w wybranym przez klasę dniu w okresie 5-16.06.2023.  

Szczegółowe informacje na stronie: https://www.kopernik.org.pl/esero/lekcje-nie-z-tej-ziemi

Źródło: Biuro Edukacji Kosmicznej ESERO

Aktualności

„Nowe sposoby na lekturę” – szkolenie stacjonarne

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza nauczycieli bibliotekarzy, nauczycieli języka polskiego wszystkich typów szkół, nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz innych zainteresowanych na szkolenie

Więcej informacji