Zaczytany ogród przedszkolaka – nabór do projektu

Biblioteka Pedagogiczna WOM w Gorzowie Wlkp. ma przyjemność zaprosić przedszkola oraz dzieci z klas „0” Szkoły Podstawowej z województwa lubuskiego do udziału w projekcie edukacyjnym pt. Zaczytany ogród przedszkolaka odbywającym się w okresie od 11.05.2023 do 31.10.2023 roku.

Partnerem projektu jest Wydawnictwo Kropka i PNOS Ożarów Mazowiecki. Projekt realizowany jest w ramach kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

Celem programu jest:

• promowanie czytelnictwa,
  • rozwój postaw proekologicznych wśród dzieci,
  • zachęcenie do tworzenia ogródków w przedszkolu,
  • propagowanie zdrowego odżywiania,
  • kształcenie nawyków czytelniczych.

Celami bezpośrednimi Projektu jest: nagrodzenie pakietami 10 książek Wydawnictwa Kropka oraz innymi upominkami pięciu najbardziej aktywnych grup przedszkolnych, które zrealizują wszystkie założone zadania, wykażą się kreatywnością i w ciekawy sposób zaprezentują efekty swojej pracy w Projekcie.

Do Projektu zostanie zakwalifikowanych pierwszych 30 placówek. Z jednej placówki może wziąć udział jedna grupa przedszkolna. Decyduje kolejność zgłoszeń.

FORMULARZ ZGŁOSZENIA dostępny online pod linkiem: https://forms.office.com/e/JN0e1fftKM.

Zgłoszona placówka, która zakwalifikowała się do projektu otrzymuje pakiet:
– 6 opakowań nasion (kwiatów, ziół, warzyw) ufundowanych przez PNOS Ożarów Mazowiecki.
– 2 książki: Kirsten Bradley To nadal pestka, Felicita Sala Przepisy z balkonu i ogrodu, ufundowanych przez Wydawnictwo Kropka.

W ramach Projektu Placówka zgłoszona tj. przedszkole lub grupa zerowa/przedszkolna w szkole z terenu województwa lubuskiego wykona następujące zadania, które zrealizuje od 11 maja 2023 r. do 31 października 2023 r.:

• MAJ

Założenie ogródka przy przedszkolu np. w formie skrzynek, w którym zostaną wysiane m. in. przesłane nasiona warzyw, kwiatów, ziół.
Głośne czytanie dowolnej książki nt. przyrody.
Obserwacja wzrostu roślin i wspólna pielęgnacja ogródka (karta obserwacji, zał. nr 1).

• CZERWIEC

Warsztaty na temat ekologii, zmian klimatu itp.
Przygotowanie na podstawie książki pt. To nadal pestka, wybranych 3 aktywności np. dzwonki wietrzne, wianek itp.

Głośne czytanie dowolnej książki nt. przyrody.
Obserwacja roślin i wspólna pielęgnacja ogródka.

• LIPIEC/SIERPIEŃ
    Głośne czytanie w ogrodzie książek nt. przyrody. Obserwacja roślin i wspólna pielęgnacja ogródka.
  • WRZESIEŃ

Wykonanie dowolną techniką pracy plastycznej pt. Ja w ogrodzie
Głośne czytanie dowolnej książki nt. przyrody.
Obserwacja roślin i wspólna pielęgnacja ogródka.

• PAŹDZIERNIK

Rozmowa na temat zdrowego odżywiania.
Przygotowanie na podstawie książki pt. Przepisy z balkonu i ogródka, wybranych 3 dań np. sałatek, deserów, zup itp.
Głośne czytanie dowolnej książki nt. przyrody.
Prace porządkowe w ogródku.
Podsumowanie projektu.

W nieprzekraczalnym terminie od 16 października 2023 r. do 31 października 2023 r. powinno nastąpić wypełnienie SPRAWOZDANIA, dostępnego online pod linkiem https://forms.office.com/e/uA1Q68rQTG, z realizacji Projektu przygotowanego przez Organizatora (dalej „Sprawozdanie”) zawierającego następujące elementy:
a) krótką relację z przebiegu projektu wraz z plikami (zdjęcia, filmy lub inne materiały dokumentujące przebieg działań) w formie odnośników (linków) do postów ze zdjęciami lub do filmików/innych materiałów.
b) ilość dzieci biorących udział w projekcie.

Wyniki Projektu zostaną ogłoszone 20 listopada 2023 roku za pośrednictwem strony internetowej Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim oraz na oficjalnym profilu na Facebooku.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w Bibliotece Pedagogicznej w Gorzowie Wlkp. ul. Łokietka 20a. O dokładnym terminie Uczestnicy zostaną poinformowani e-mailowo.

Koordynator programu Anna Giniewska
bp.wypozyczalnia@womgorz.edu.pl, 509 517 206

Załączniki:

Regulamin [pobierz]

Razem możemy więcej!

Pracownia Zarządzania Oświatą Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza do udziału w seminarium dyrektorów szkół zainteresowanych najnowszymi rozwiązaniami w zakresie oceniania wewnątrzszkolnego. Seminarium odbędzie się