„Czytanie na drugie śniadanie” – podsumowanie ogólnopolskiego programu czytelniczego 2023/24

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim po raz szósty zorganizowała roczny ogólnopolski program czytelniczy pt. Czytanie na drugie śniadanie skierowany do żłobków, przedszkoli i klas „0” w szkołach podstawowych. Trwał on od października 2023 r. do maja 2024 r. Program był realizowany w ramach kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

Do tegorocznej edycji programu zgłosiło się 79 placówek oświatowych z Polski. Ostatecznie wszystkie czytelnicze zadania zrealizowały 24 placówki, w tym 21 przedszkoli również z grupą żłobkową oraz 3 klasy „0” w szkołach podstawowych.

Celem programu było przede wszystkim wspieranie rozwoju dziecka, promocja czytelnictwa i wartościowej literatury, w swoich założeniach opierał się na korzyściach płynących z codziennego, głośnego czytania dzieciom.

W roku szkolnym 2023/2024 w programie czytelniczym Czytanie na drugie śniadanie wzięło udział 1675 dzieci.

Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i różnorodne czytelnicze działania. Wierzymy w moc głośnego czytania. Każdy rodzic, nauczyciel, opiekun regularnie czytający, to szczęście i fundament przyszłości dziecka.

Placówki, które zrealizowały wszystkie zadania, wypełniły sprawozdanie, otrzymują Certyfikat ZACZYTANEGO PRZEDSZKOLA / ZACZYTANEGO ŻŁOBKA w roku szkolnym 2023/2024.

Certyfikaty dla placówek i Dyplomy dla koordynatorów wyślemy pocztą elektroniczną na adres podany w sprawozdaniu.

Lista placówek, które otrzymają Certyfikat Zaczytanego Przedszkola/ Zaczytanego Żłobka:

• Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 14 im. Przyjaciół Dzieci w Gorzowie Wielkopolskim.
  • Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 27 im. Wesołych Krasnali w Gorzowie Wielkopolskim.
  • Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 9 w Gorzowie Wielkopolskim.
  • Miejskie Przedszkole nr 20 im. Przedszkole pod Topolą w Zielonej Górze.
  • Niepubliczne Przedszkole Ekologiczno-Sportowe Jedyneczka w Elblągu.
  • Niepubliczne Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Wincentyńskie Dzieci w Gorzowie Wielkopolskim.
  • Oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej im. A. Kucharczyka w Paszkówce.
  • Przedszkole Miejskie nr 30 w Gorzowie Wielkopolskim.
  • Przedszkole Miejskie nr 31 im. Kubusia Puchatka w Gorzowie Wielkopolskim.
  • Przedszkole Niepubliczne Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus im. Matki Teresy Kierocińskiej w Gorzycy.
  • Przedszkole nr 4 w Krośnie Odrzańskim.
  • Przedszkole przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gozdnicy.
  • Przedszkole Samorządowe nr 1 w Chełmku.
  • Przedszkole Samorządowe nr 1 w Małdytach.
  • Publiczne Przedszkole Kraina Uśmiechu w Solcu.
  • Publiczne Przedszkole nr 4 z Grupą Żłobkową w Świebodzinie.
  • Publiczne Przedszkole nr 7 w Świebodzinie.
  • Publiczne Przedszkole nr 8 w Świebodzinie.
  • Punkt Przedszkolny Przy Szkole Podstawowej im. Kresowian w Czarnowie.
  • Samorządowe Przedszkole w Oleszycach.
  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kowalkach.
  • Szkoła Podstawowa im. Władysława Braniewskiego w Górzycy.
  • Szkoła Podstawowa w Tucznie.
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Turce.

Anna Giniewska
Koordynator programu Czytanie na drugie śniadanie
tel. (95) 721-61-35
e-mail: bp.wypozyczlania@womgorz.edu.pl