Edukacja medialna

Edukacja medialna

Portale, serwisy informacyjne
Drogowskaz medialny
http://www.krrit.gov.pl/drogowskaz-medialny/aktualnosci/news,1004,drogowskaz-medialny–nowy-serwis-o-edukacji-medialnej.html
Serwis edukacji medialnej prowadzony przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Zawiera informacje oraz materiały dotyczących zróżnicowanych inicjatyw, projektów iaktualności z zakresu edukacji medialnej, przede wszystkim z kraju, ale i ze świata. Serwis ma charakter społeczny.  

Edukacja medialna
http://edukacjamedialna.edu.pl/
Scenariusze zajęć, ćwiczenia, materiały do wykorzystania na lekcjach etyki, informatyki, języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie i plastyce.  

Edukacja medialna wyzwaniem XXI wieku
http://www.edukacjamedialna.pl/news.php
Autorski serwis Małgorzaty Więczkowskiej przeznaczony dla nauczycieli i rodziców wspierający ich w przygotowywaniu uczniów do twórczego i krytycznego odbioru mediów.   Zawiera: artykuły, scenariusze lekcji, polecaną literaturę.  

Edukator medialny [blog]
http://edukatormedialny.pl/
„Edukator Medialny” promuje wyjście poza wąskie ramy myślenia o mediach i edukacji. Na blogu  na blogu znajdują się teksty, które przedstawiały niestandardowe podejście do edukacyjnego zastosowania mediów Znaleźć tu można refleksje nad przemianami szkoły, możliwością jej zastąpienia z wykorzystaniem „nowych” mediów lub zmiany instytucji dzięki zastosowaniu nowych technologii oraz przez jak najdalej posuniętą rezygnację z techno-nowości w szkolnej przestrzeni.

Polskie Towarzystwo Edukacji Medialnej
http://ptem.org.pl/
Ogólnopolskie  stowarzyszenie zrzeszające praktyków i teoretyków edukacji medialnej. Powstało z inicjatywy środowiska naukowego oraz nauczycieli podczas zebrania założycielskiego, które odbyło się dnia 16 marca 2012 r. w siedzibie Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN przy ul. Podchorążych 2 w Krakowie.  
Materiały edukacyjne
Projekt „Filmowe myśli. Kino lekcje”? – materiały edukacyjne dostępne online: https://fundacjafilmowa.pl/edukacja-w-kinie/filmowe-mysli/warsztaty/

Edukacja medialna i informacyjna
http://scenariuszeug.blogspot.com/
Blog o kompetencjach medialnych uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Scenariusze zajęć.  

Portale dziennikarskie:
Lektury Reportera
Portal medialny
Culture.pl Mariusz Szczygieł

 

Aktualności

Wizyta nauczycielek bibliotekarek ze Stargardu

W minioną sobotę Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim gościła nauczycielki bibliotekarki ze Stargardu. Grupie przewodniczyła Irena Zalewska – doradca metodyczny ds. bibliotek

Więcej informacji