Wzmacniamy się czytając, oglądając, działając – relacja z Nocy Bibliotek 2021

8 października br. w Bibliotece Pedagogicznej po raz kolejny odbyła się Noc Bibliotek. Tegorocznej akcji przyświecało hasło „Czytanie wzmacnia”. Dla ponad 50 uczestników były przygotowane warsztaty, gra online oraz film.

Noc Bibliotek to okazja do zobaczenia biblioteki z całkiem nowej strony i poznania jej zbiorów na nowo. Biblioteka to też idealne miejsce do WZMACNIANIA RELACJI, WIEDZY, ZDROWIA, WYOBRAŹNI I NAS  SAMYCH. Do wspólnej wzmacniającej zabawy zaprosiliśmy harcerzy z 3 Gorzowskiej Gromady Zuchowej „Leśne Ludki”, 3 Gorzowskiej Drużyny Harcerskiej „Leśni Ludzie” i 3 Gorzowskiej Drużyny Starszoharcerskiej „Leśne Bractwo” działających w Hufcu Gorzów Wlkp. Po uroczystym rozpoczęciu i przeczytaniu wiersza najmłodsze dzieci zostały zaproszone na pokaz filmu pt. „Operacja. Człowiek w czerni”. Uczestnicy brali udział m. in. w warsztatach plastycznych pt. „Czytanie wzmacnia kreatywność”, inspirowanych tekstem literackim. Poprowadziła je plastyczka Agnieszka Krawczyk. Dla młodzieży odbyły się warsztaty dziennikarskie pt. „Dziennikarstwo od kuchni” prezentujące tajniki pracy dziennikarza, prowadzone przez Hannę Ciepielę. Masę emocji wzbudziła przygotowana przez organizatorów gra online pt. „Czytanie wzmacnia”. Trzy pięcioosobowe grupy miały do wykonania 24 zadania z różnych tematycznie obszarów.

Dla wytrwałych czekało nocne zwiedzanie magazynów, zaś dla rodziców wzmacniające książki gotowe do wypożyczenia w ramach „ostrego dyżuru literackiego”.

Było gwarno i radośnie co widać na naszej fotorelacji.

Koordynatorem akcji była Anna Giniewska.

Książka na urodziny Biblioteki Pedagogicznej

Trwają przygotowania do obchodów 70-lecia Biblioteki Pedagogicznej.  Właśnie ukazała się książka  „ Karin Wolff, tłumaczka z pazurem” Hanny Ciepieli, która będzie towarzyszyć jednej z jubileuszowych wystaw.

II edycja programu Re@lnie Odpowiedzialni

Stowarzyszenie Strefa Wsparcia zaprasza do udziału w II edycji bezpłatnego, profilaktycznego programu edukacyjnego RE@LNIE ODPOWIEDZIALNI, którego działania skierowane są do szkół i przedszkoli w całej