(Nie)zwykły poeta w teatrze codzienności – zapraszamy do kolejnego pokoju zagadek.

(Nie)zwykły poeta w teatrze codzienności – zapraszamy do kolejnego pokoju zagadek.

W trwającym 2021 roku, poświęconym m.in. wielkim postaciom polskiej literatury jak Cyprian Kamil Norwid, Krzysztof Kamil Baczyński, Stanisław Lem i Tadeusz Różewicz, Biblioteka Pedagogiczna WOM zaprasza do udziału w kolejnym (po zainaugurowanym w połowie września projekcie edukacyjnym LemON) interaktywnym wyzwaniu  związanym z postacią jednego z wymienionych patronów.

Tym razem jest nią autor „Kartoteki”. Zabawa opracowana z wykorzystaniem platformy Genial.ly  jest przeznaczona  dla starszych uczniów szkół podstawowych jak również wszystkich innych osób zainteresowanych jej tematem. Przygotowana aktywność ma charakter wirtualnego „escape roomu”. Zapraszamy do zmierzenia się z różnego typu zadaniami, dzięki którym  każdemu z nas nieco bliższa stanie się  zarówno sylwetka  jak i twórczość Tadeusza Różewicza –  wybitnego poety, jak o nim mawiano „noblisty bez Nobla”, którego 100. rocznica urodzin przypadła 9 października br.

Link do zasobu zamieszczonego na Wakelecie Biblioteki Pedagogicznej:
„(Nie)zwykły poeta w teatrze codzienności”

Link do samego Escape roomu  przygotowanego w Genial.ly:
„(Nie) zwykły poeta w teatrze codzienności”

Aktualności

Konferencja metodyczna dla nauczycieli bibliotekarzy

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza nauczycieli bibliotekarzy z woj. lubuskiego do udziału w bezpłatnej konferencji metodycznej „Dotknij książki – poczuj siłę

Więcej informacji