Weź udział w Szkole Dialogu

Forum Dialogu zaprasza do udziału w wiosennej edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego Szkoła Dialogu, w formule zdalnej! Już w piątek, 26 lutego o godzinie 16.30 odbędzie się spotkanie na platformie ZOOM, podczas którego zostaną przedstawione wszystkie założenia programu i odpowiedzi na pytania. Prosimy o rejestrację na spotkanie pod adresem: https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZcsd-utqjotE9FhsoGQUoZowz_hLu2LzhTO?fbclid=IwAR3GnxEUcd0BbIuvAFdh8osDdwpCeEgZ89OoQO
cgNZWNoHwB6ThmcEGDs4E

Szkoła Dialogu to program edukacyjny, którego celem jest zapoznanie uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych z historią Żydów w Polsce oraz ich wkładem w społeczny, kulturalny i ekonomiczny rozwój naszego kraju. Uczestnicy poznają rolę, jaką Żydzi odgrywali w ich miastach, lokalną historię, która bardzo często nie jest im znana.

Realizacja programu przeciwdziała antysemityzmowi oraz buduje postawy otwartości wobec różnorodności i odmienności wśród uczestników. Warsztaty przygotowują także uczniów do realizacji samodzielnego projektu w ich miejscu zamieszkania czy nauki, w ramach którego młodzież dzieli się pozyskaną wiedzą z innymi mieszkańcami. Dodatkowo uczniowie szkolą swoje kompetencje cyfrowe poprzez praktyczne wykorzystanie narzędzi i aplikacji internetowych.

• Do programu zapraszamy uczniów w wieku 13-19 lat  ze szkół podstawowych (7 i 8 klasy), ponadpodstawowych oraz młodzieżowych ośrodków socjoterapii/wychowawczych, zlokalizowanych w mniejszych miejscowościach i wsiach, które przed II wojną światową zamieszkiwali Żydzi.
  • Na program składają się 4 wirtualne spotkania, każde z nich trwa 2,5 godziny zegarowej
  • Warsztaty odbywają się za pośrednictwem platformy ZOOM z wykorzystaniem dodatkowych prostych w obsłudze narzędzi, niewymagających zakładania kont i logowania przez uczniów
  • Projekty uczniowskie biorą udział w konkursie, w ramach którego przewidziane są nagrody

Wszystkie szczegóły, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się stronie: http://dialog.org.pl/szkola-dialogu/pl/zglos-szkole/

Projekt jest realizowany z dotacji Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego z Funduszy EOG.

Źródło: Forum Dialogu Szkoła Dialogu

Żonkile przypomną o bohaterach

W piątek, 19 kwietnia 2024 roku, w dniu rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim, wolontariusze w całej Polsce będą wręczać przechodniom papierowe żonkile, kwiaty symbolizujące