Wernisaż wystawy prac uczniów Szkoły Podstawowej nr 17 z Gorzowa Wielkopolskiego pt. ,,Mangi i baśnie” w naszej bibliotece

Biblioteka Pedagogiczna w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza na wernisaż wystawy prac uczniów Szkoły Podstawowej nr 17 z Gorzowa Wielkopolskiego pt. ,,Mangi i baśnie”, który odbędzie się 7 listopada o godz. 9.00 w wypożyczalni BP. Prace powstały w II semestrze 2022 roku przez uczniów klas I-VII w ramach projektu czytelniczego „Złap bakcyla czytania! Lubimy czytać baśnie”.

Uczniowie czytali baśnie wskazane przez nauczyciela bibliotekarza i opracowali je pod postacią:
Leporello – książki harmonijkowej – klasy 1.
Teatrzyku kamishibai – teatru obrazkowego – klasy 2.
Lapbooka – teczki tematycznej – klasy 3.

W maju 2022 roku w bibliotece szkolnej odbył się turniej czytelniczy klas trzecich ,,Lubimy czytać baśnie Andersena”, do którego ilustracje wykonali uczniowie klas I-III. Uczniowie klas V-VII rysowali komiks w stylu mangi. 12 uczestników otrzymało kartkę A4, na której umieszczono jeden mały rysunek z postaciami, bez dialogów. Zadaniem uczniów było stworzenie spójnej historii, w której wszyscy wykorzystali te same postacie, nadając im imiona: Sakura, Sou, Fiyu. W ten sposób powstało 12 mang.

Wystawa będzie czynna od 7 do 19 listopada 2022 r. w godzinach otwarcia biblioteki w Wypożyczalni Biblioteki Pedagogicznej przy ul. Łokietka 20 a.

Serdecznie zapraszamy.