Wernisaż jak z bajki

Wernisaż jak z bajki

Zwykle wernisaże kończą się oglądaniem prac artystów i cichymi rozmowami. W sobotę, 17 grudnia 2022 roku, w galerii „Na Mansardzie” na otwarciu wystawy „Magia czytania” było inaczej. Widzowie śmiali się, wygłupiali i przymierzali przed lustrem szalone kapelusze.

­­ – Wszystko wymyśliłam sama, z głowy – mówiła 8-letnia Gabriela Bochenek, autorka jednej z prac. – Namalowałam wróżkę, która wypowiada zaklęcie i wtedy wszystkie książki zaczynają latać w powietrzu, tak jak ptaki. Wróżka łapie jedną z książek, zaczyna czytać. Zwierzęta siadają obok niej i słuchają…   

Prace pokazane na wystawie powstały pod kierunkiem nauczycielki Moniki Koszcz ze Szkoły Podstawowej nr 15, podczas zajęć w świetlicy.–  Dzieci najpierw robiły projekty, potem projekty przenosiły na większe kartki i malowały grubo nakładając farby. Wszystko to trwało trzy tygodnie, ale było warto ­ – zapewniała.

Było warto, bo wystawa jest piękna. I jest prezentem uczniów z „piętnastki” dla naszej Biblioteki Pedagogicznej, świętującej w tym roku swoje 70-lecie ­ – mówiła Magdalena Płatonow, nauczyciel bibliotekarz. – Za prezent bardzo dziękujemy.

Sobotni wernisaż zakończył się przymierzaniem kapeluszy
i bajkowych strojów. Szaleństwom przed lustrem uległy nie tylko dzieci, ale też dorośli.

Wystawę „Magia czytania” można oglądać do końca lutego 2023 roku w galerii „Na Mansardzie” przy ulicy Łokietka 20 a (w godzinach pracy Biblioteki Pedagogicznej).

Hanna Ciepiela
Fot. Monika Żołędziejewska

Aktualności

Wizyta nauczycielek bibliotekarek ze Stargardu

W minioną sobotę Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim gościła nauczycielki bibliotekarki ze Stargardu. Grupie przewodniczyła Irena Zalewska – doradca metodyczny ds. bibliotek

Więcej informacji