Torpeda emocji i zabawy

Torpeda emocji i zabawy

15 listopada 2023 Biblioteka Pedagogiczna zakończyła projekt w ramach akcji „Boom3! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece” realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Story House Egmont. W jego ramachprzeprowadziliśmy dwa emocjonujące spotkania z dziećmi i młodzieżą, a na nasze półki trafiły nowe komiksy i gry planszowe.   

Pierwsze warsztaty, zatytułowane Czy uczucia mają kolory?, były adresowane do najmłodszych czytelników.  Podczas zajęć, dzieci z gorzowskiego Przedszkola nr 6 rozmawiały o kolorach i uczuciach, głośno zastanawiały się „Gdzie mieszkają uczucia i emocje?” i „Czy one są nam potrzebne?”. Dyskutowały także o tym co trzeba zarobić, by „wypełnić się” kolorem uczuć. Po przeczytaniu fragmentu poruszającej książki „Emocje” Brigitte Luciani  wykonały własną pracę plastyczną – wybrały z palety kolorów jeden podstawowy i nim namalowały to, jak czuły się w danym momencie.

Kolejne spotkanie odbyło się z wykorzystaniem gier planszowych Polska Luxtorpeda oraz Reakcja Łańcuchowa, podarowanychprzez Wydawnictwo Egmont.Szóstka szóstoklasistów: Adam, Kyrylo, Jagoda, Marcel, Ola oraz Wojtek z Koła Bibliotecznego z gorzowskiej siedemnastki, podjęło wyzwanie i w trakcie 45-minutowego spotkania rozegrało swoje tury. Nastolatki wykazały się refleksem, spostrzegawczością, a Ola (na co dzień grająca w szachy)  wyjątkową pamięcią. Szóstka szóstoklasistów okazała się graczami na szóstkę.

Warsztaty bardzo się udały. I choć podczas obu spotkań za oknem padał deszcz – uczestnicy na pewno wcale się nie nudzili!

Eliza Paternowska

Aktualności

Wizyta nauczycielek bibliotekarek ze Stargardu

W minioną sobotę Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim gościła nauczycielki bibliotekarki ze Stargardu. Grupie przewodniczyła Irena Zalewska – doradca metodyczny ds. bibliotek

Więcej informacji