Teatr wspiera – bezpłatne warsztaty dla nauczycieli i nauczycielek klas IV-VII

Teatr wspiera – bezpłatne warsztaty dla nauczycieli i nauczycielek klas IV-VII

W imieniu Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim i Magdaleny Bożek, Wojewódzki Ośrodek Metodyczny zaprasza nauczycieli i nauczycielki klas 4-8 szkół podstawowych na bezpłatne warsztaty prezentujące metody pedagogiczno-teatralne.

Teatr Wspiera to projekt Teatroteki Szkolnej skierowany dla nauczycieli, którzy chcą wspierać procesy integracyjne i budować dobre relacje z uczniami, pracować z emocjami młodzieży, czerpać z różnorodności w klasie czy grupie i zadbać o uważność w szkole na co dzień.

Warsztaty obejmują dwa moduły:

  • 05.06.24 r. – moduł pierwszy – TEATR WSPIERA RELACJE (4h). Warsztat wspierający nauczycielki i nauczycieli w projektowaniu oraz prowadzeniu procesów integracyjnych w ich klasach przy użyciu metod pedagogiczno-teatralnych, pozwalających w atrakcyjny, ale przemyślany sposób budować zespół klasowy, wspierać dobre relacje między uczennicami i uczniami oraz między nauczycielką/nauczycielem i społecznością klasową.
  • 12.06.24 r. – moduł drugi – TEATR WSPIERA EMOCJE (4h). Celem warsztatu jest wsparcie nauczycielek i nauczycieli w pracy z emocjami w pracy szkolnej oraz przygotowanie ich do podejmowania tematów związanych z tym zagadnieniem na lekcjach. Radość, smutek, wstyd, szczęście, strach – każda z tych emocji jest ważna i potrzebna, bo stanowi sygnał informujący nas o tym, co się dzieje z nami i naszymi uczuciami.

Zajęcia będą realizowane od godziny 15:00 do 19:00 w gorzowskim tetrze. Istnieje możliwość zapisania się na jeden wybrany moduł.

Rejestracja uczestników trwa do 3.06.24 r.

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie informacji zawierającej imię, nazwisko oraz numer kontaktowy na adres: m.bozek@teatr-gorzow.pl

Aktualności

Konferencja metodyczna dla nauczycieli bibliotekarzy

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza nauczycieli bibliotekarzy z woj. lubuskiego do udziału w bezpłatnej konferencji metodycznej „Dotknij książki – poczuj siłę

Więcej informacji