Talenty znajdziesz w bibliotece

Talenty znajdziesz w bibliotece

Nie chcemy być zawodowymi artystkami, chcemy się bawić sztuką, chcemy się nią cieszyć – mówiły Julia Chłopecka i Maja Naumowicz, autorki wystawy plastycznej otwartej 8 maja 2021 roku w Bibliotece Pedagogicznej w Gorzowie.

Od czterech lat podczas majowych obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w gorzowskiej Bibliotece Pedagogicznej prezentowane są wystawy plastyczne z cyklu „Sztuka młodych”. Swoje prace pokazują uzdolnione dziewczyny z Pracowni Plastycznej, działającej w Młodzieżowym Domu Kultury. Ich artystyczną opiekunką jest Małgorzata Całus-Jarno, gorzowska plastyczka i ceramiczka. Podczas każdego wernisażu można usłyszeć wśród widzów entuzjastyczne opinie o młodych artystkach „ Jeszcze o nich usłyszymy!” Tak było również podczas ostatniego otwarcia wystawy.

Julia Chłopecka i Maja Naumowicz zaprezentowały wielobarwne batiki, malarskie kompozycje i rysunki. – Każda dziewczyna ma inną osobowość. Nawet jeśli prezentują prace na ten sam temat, robią to całkiem inaczej, po swojemu. Jula jest wrażliwa, trochę roztrzepana, kolorowa, tryskająca radością, a Maja stonowana, zamknięta w sobie i bardziej informatyczna, koleżanki i koledzy wciąż zdają jej jakieś techniczne pytania. Ale obie dziewczyny są wspaniałe, zdolne. I cudowne – zapewniła Małgorzata Całus-Jarno.

Tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek brzmi „Znajdziesz mnie w bibliotece”. Talenty dziewcząt znakomicie wpisują się w ten motyw przewodni.
Wystawa będzie czynna do końca maja.

Hanna Ciepiela
Aleksandra Czarnecka

Aktualności

Konferencja metodyczna dla nauczycieli bibliotekarzy

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza nauczycieli bibliotekarzy z woj. lubuskiego do udziału w bezpłatnej konferencji metodycznej „Dotknij książki – poczuj siłę

Więcej informacji