TAJNA MISJA ZWIADOWCÓW – konkurs dla bibliotekarzy i czytelników

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim oraz Wydawnictwo Jaguar zapraszają do uczestnictwa w ogólnopolskim konkursie dla bibliotek i czytelników pt. Tajna Misja Zwiadowców. Biblioteki, które zgłoszą się do akcji zobowiązane są w terminie do 30 listopada 2022 roku wykonać 2 zadania konkursowe:

1. Przeprowadź zajęcia dotyczące serii „Zwiadowcy” na podstawie jednego z dwóch udostępnionych Ci scenariuszy zajęć lub własnego (autorskiego) scenariusza i zgarnij voucher o wartości 400 zł na książkowe zakupy w sklepie Wydawnictwa Jaguar.

2. Zachęć zainteresowanych serią uczniów do przejścia 16 Prób Prawdziwego Zwiadowcy – zabaw i quizów udostępnionych Ci na wirtualnej tablicy. Wyłoń z grupy SUPER ZWIADOWCĘ i poproś go o wykonanie ZADANIA SPECJALNEGO, dzięki któremu powalczy o nagrodę główną – pakiet Zwiadowcy od Wydawnictwa Jaguar, zawierający upominki dla lidera grupy i jego drużyny.

50 bibliotek, które JAKO PIERWSZE zgłoszą się do akcji, otrzymają w ramach bonusu wybraną “książkę na dużą przerwę” z aktualnej oferty Wydawnictwa Jaguar.

Zgłoszenia do akcji przyjmowane są od 26 września do 9 października 2022 roku. Zwycięskie biblioteki i najlepszych SUPER ZWIADOWCÓW poznamy 5 grudnia 2022 roku – w przeddzień polskiej premiery 17. tomu cyklu “Zwiadowcy” pt. “Wilki Arazan”.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DO AKCJI TAJNA MISJA ZWIADOWCÓW: ZGŁASZAM SIĘ!

SCENARIUSZE ZAJĘĆ, Z KTÓRYCH MOŻESZ SKORZYSTAĆ, BY ZREALIZOWAĆ 1 ZADANIE:

1. Dzień Wyboru – jak dostrzec i kształtować swoje niezwykłe umiejętności. Rozważania na temat zalet płynących z posiadania pasji: POBIERZ PLIK

2. Prześwietlamy uczniów Szkoły Rycerskiej. Jak rozpoznać prawdziwego rycerza? Rozważania na temat siły i jej wykorzystywania: POBIERZ PLIK

Autorka scenariuszy: Julita Pasikowska-Klica, bajkochlonka.pl

Do zrealizowania zadania możesz wykorzystać także własny scenariusz zajęć bibliotecznych przygotowany na podstawie cyklu “Zwiadowcy” Johna Flanagana.

16 PRÓB PRAWDZIWEGO ZWIADOWCY DO WYKONANIA PRZEZ BIBLIOTECZNĄ DRUŻYNĘ ŚMIAŁKÓW: TUTAJ ZNAJDZIESZ ZADANIA DLA UCZESTNIKÓW

Po zrealizowaniu projektu poprosimy o przesłanie a) krótkiej relacji i kilku wybranych zdjęć dokumentujących przebieg misji (warsztatów zrealizowanych na podstawie wybranego scenariusza i pracy grupy zwiadowczej nad zadaniami) oraz b) rezultatu wykonania ZADANIA SPECJALNEGO przez SUPER ZWIADOWCĘ. Na ich podstawie dokonamy wyboru zwycięzców.

FORMULARZ RELACJI, pozwalający na rozliczenie zadań będzie aktywny od listopada 2022 i pojawi się POD TYM LINKIEM

REGULAMIN KONKURSU DO POBRANIA W PONIŻSZYM PLIKU PDF ORAZ POD PODANYM LINKIEM