IV edycja ogólnopolskiego konkursu edukacyjno-ekologicznego EduPak Polska

Zachęcamy placówki oświatowe do udziału w IV edycji ogólnopolskiego konkursu edukacyjno-ekologicznego EduPak Polska, którego organizatorem jest Fundacja Edukacja dla Przyszłości „Zielony Motyl”.

W tym roku EduPak Polska składa z dwóch etapów:

• I etap to praca nauczycieli z uczniami i ogłoszenie KONKURSU na dedykowanych spotkaniach i lekcjach przewidzianych w programie nauczania w oparciu o stworzony przez nas pakiet materiałów merytorycznych, swoiste szklane kompendium wiedzy, skonsultowane z pedagogami, chemikami i specjalistami w zakresie produkcji szkła i opakowań szklanych pod nazwą „Szklana Lekcja. Efektem i zwieńczeniem pracy nauczycieli i uczniów będą ich cyfrowe prace, które otrzymamy z całego kraju od:

1. Przedszkolaków;

2. Uczniów szkół podstawowych (trzy grupy wiekowe);

3. Uczniów szkół ponadpodstawowych.

• II etap to ekspozycja prac konkursowych podczas Targów Edukacyjnych w Poznaniu na Międzynarodowych Targach Poznańskich oraz uroczyste wręczenie nagród. Nagrody, podobnie jak w ubiegłych latach, będą wybierane przez laureatów i kupowane po uzgodnieniu z nimi szczegółów.

Załączniki:

Szczegółowe informacje na stronie: https://pl-pl.facebook.com/edupakpolska/

Źródło: EduPak Polska

Odeszła Jadwiga Kowaleczko

Zmarła Jadwiga Kowaleczko. Nauczycielka, regionalistka, harcerka. Dama gorzowskiej oświaty. Była kobietą zawsze elegancko ubraną i pięknie się wysławiającą. Z życzliwością patrzyła na świat. Jej wielką

Jubileusz Biblioteki Pedagogicznej

Siedemdziesiąt lat temu, 6 grudnia 1952 roku, rozpoczęła swą działalność  Biblioteka Pedagogiczna w Gorzowie. I z tej okazji 6 grudnia 2022 roku o godz. 11.00