Stypendium dla odważnych. Aplikuj na bezpłatne studia

Szkoła Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego już po raz siódmy otwiera nabór do programu stypendialnego dla osób, które chcą zostać nauczycielami języka polskiego, matematyki, historii i WOS oraz biologii z przyrodą. Organizatorom zależy na kandydatach z mniejszych miejscowości i obszarów wiejskich.

Oferują również 10 miesięcy całkowicie bezpłatnych studiów podyplomowych, które kończą się uzyskaniem uprawnień nauczycielskich. Studenci otrzymują wysokie stypendium i darmowy akademik w Warszawie. W zamian organizatorzy oczekują tylko jednego: odwagi, by zmieniać polską edukację na lepsze.

Załączniki:

Szczegółowe informacje na stronie: https://szkolaedukacji.pl/rekrutacja/

Źródło: Szkoła Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności

Odeszła Jadwiga Kowaleczko

Zmarła Jadwiga Kowaleczko. Nauczycielka, regionalistka, harcerka. Dama gorzowskiej oświaty. Była kobietą zawsze elegancko ubraną i pięknie się wysławiającą. Z życzliwością patrzyła na świat. Jej wielką

Jubileusz Biblioteki Pedagogicznej

Siedemdziesiąt lat temu, 6 grudnia 1952 roku, rozpoczęła swą działalność  Biblioteka Pedagogiczna w Gorzowie. I z tej okazji 6 grudnia 2022 roku o godz. 11.00