Bezpłatne książki dla nauczycieli

Zapraszamy nauczycieli oraz rodziców z Ukrainy do odbierania BEZPŁATNEJ książki Agnieszki Suchowierskiej i Katarzyny Szostak-Król, zatytułowanej „Na dobry początek”. Książka jest wydana w języku polskim i ukraińskim, można ją wykorzystać w szkołach, do  których uczęszczają uczniowie z Ukrainy.

Książka opowiada o trudnych początkach mamy oraz dziecka pochodzących z Ukrainy i odnalezieniu swego miejsca w nowej rzeczywistości.

Każda szkoła może otrzymać jeden darmowy egzemplarz. Akcja adresowana jest do naszych Czytelników i tych, którzy się zapiszą.

Książki zostały wydane przez Unia Metropolii Polskich.

Odeszła Jadwiga Kowaleczko

Zmarła Jadwiga Kowaleczko. Nauczycielka, regionalistka, harcerka. Dama gorzowskiej oświaty. Była kobietą zawsze elegancko ubraną i pięknie się wysławiającą. Z życzliwością patrzyła na świat. Jej wielką

Jubileusz Biblioteki Pedagogicznej

Siedemdziesiąt lat temu, 6 grudnia 1952 roku, rozpoczęła swą działalność  Biblioteka Pedagogiczna w Gorzowie. I z tej okazji 6 grudnia 2022 roku o godz. 11.00