Przystań w sieci

W ramach projektu nauczyciele i uczniowie uzyskają dostęp do bezpłatnego narzędzia – platformy e-learningowej. Dzięki e-kursom nauczyciele w łatwy i przystępny sposób zdobędą wiedzę na temat zagrożeń, z jakimi można spotkać się w sieci, a także dowiedzą się jak reagować na niepożądane incydenty. Na platformie będą mogli ponadto udostępnić kursy swoim uczniom oraz śledzić ich postępy w nauce i zarządzać klasą.

Projekt daje możliwość zaangażowania się w kilka różnych inicjatyw. Każda placówka, która przystąpi do projektu będzie mogła zorganizować Dzień Świadomego Korzystania z Internetu, a także wziąć udział w konkursie na projekt kampanii społecznej poświęconej zagadnieniom bezpieczeństwa w sieci. Nauczyciele będą mogli również uczestniczyć w konferencjach online, pogłębiających wiedzę na temat cyberbezpieczeństwa.

Projekt „Przystań w sieci” wpisuje się w cele polityki oświatowej Ministerstwa Edukacji Narodowej zaplanowane na rok szkolny 2020/2021, a kursy e-learningowe stanowią doskonały materiał dydaktyczny do nauczania, zwłaszcza w czasie zwiększonego zapotrzebowania na materiały do edukacji zdalnej. Projekt został objęty patronatem honorowym Prezesa Rady Ministrów.

Szczegóły dotyczące projektu znajdują się na stronie przystanwsieci.pl.

Książka na urodziny Biblioteki Pedagogicznej

Trwają przygotowania do obchodów 70-lecia Biblioteki Pedagogicznej.  Właśnie ukazała się książka  „ Karin Wolff, tłumaczka z pazurem” Hanny Ciepieli, która będzie towarzyszyć jednej z jubileuszowych wystaw.

II edycja programu Re@lnie Odpowiedzialni

Stowarzyszenie Strefa Wsparcia zaprasza do udziału w II edycji bezpłatnego, profilaktycznego programu edukacyjnego RE@LNIE ODPOWIEDZIALNI, którego działania skierowane są do szkół i przedszkoli w całej