Przyłącz się do akcji #BiegFairPlay 2023

Przyłącz się do akcji #BiegFairPlay 2023

Informujemy, że Polski Komitet Olimpijski zaprasza szkoły w całej Polsce do wzięcia udziału w III edycji #BiegFairPlayPKOl w dniach 7-15 września!

Polski Komitet Olimpijski z okazji Światowego Dnia Fair Play 7 września organizuje od 2021 roku ogólnopolską akcję dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych #BiegFairPlayPKOl. Jej celem jest promocja wartości etycznych zarówno w sporcie, jak i w życiu. Zachęcamy do udziału!

Co należy zrobić, aby wziąć udział w #BieguFairPlayPKOl?

 do 06.09 wypełnij formularz wraz z załącznikami, aby zgłosić szkołę do udziału w #BiegFairPlayPKOl,
• w dniach 07-15.09 zorganizuj biegi i towarzyszące im wydarzenia edukacyjne na temat idei fair play (lekcje, warsztaty, projekty artystyczne). Biegi mogą być zorganizowane w dowolnej formie (indywidualne, grupowe) i czasie (nie tylko na lekcjach WF),
• podziel się swoimi fotorelacjami i filmikami z #BiegFairPlayPKOl w Twojej szkole wysyłając je na adres biegfairplay@pkol.pl, aby zgarnąć główną nagrodę,
• zobacz, jak wyglądały poprzednie edycje (2021) i (2022).

Szkoła, która zaangażuje największą szkolną społeczność do biegu, któremu także będą towarzyszyły inne aktywności i inicjatywy artystyczno-społeczne, czeka wspaniała nagroda! Szkoły wybrane przez kapitułę, składającą się z przedstawicieli PKOl oraz KINDER joy of moving zostaną zaproszone na tygodniowy Olimpijski Camp w Centralnym Ośrodku Sportowym. Szczegóły campów zostaną podane w oddzielnym komunikacie na stronie organizatora. Dla innych wyróżniających i zaangażowanych szkół organizator przewiduje niespodziankę – Olimpijczyk odwiedzi Waszą szkołę.

#BiegFairPlayPKOl cieszy się ogromnym powodzeniem – w ubiegłym roku wzięło w nim udział 800 szkół z całej Polski. Poprzednie dwie edycje inicjatywy w wielu szkołach stały się całodzienną akcją ku wspólnym wartościom (2021) oraz motywacją do podejmowania aktywności fizycznej (2022). Pomysłodawczynią biegu jest Hanna Wawrowska – członkini Europejskiego i Światowego Ruchu Fair Play.

Partnerem III edycji Biegu Fair Play PKOl jest wieloletni partner Polskiego Komitetu Olimpijskiego, programu Edukacji Olimpijskiej PKOl oraz Młodzieżowej Olimpijskiej Reprezentacji Polski – program KINDER Joy of moving.

KINDER Joy of moving to program z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu realizowany przez Grupę Ferrero w ponad 20 krajach na całym świecie, w tym od 2007 roku również w Polsce. Celem programu jest promocja aktywnego stylu życia wśród młodego pokolenia i ich rodzin oraz popularyzacja uniwersalnych wartości sportu jak fair play. Inicjatywna Ferrero odpowiada na trzy cele Agendy na rzecz zrównoważonego rozwoju do 2030, stworzonej przez ONZ: dobre zdrowie i jakość życia (3), dobra jakość edukacji (4) i partnerstwo na rzecz celów (17).

Załączniki:

Źródło: Polski Komitet Olimpijski

Aktualności

Konferencja metodyczna dla nauczycieli bibliotekarzy

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza nauczycieli bibliotekarzy z woj. lubuskiego do udziału w bezpłatnej konferencji metodycznej „Dotknij książki – poczuj siłę

Więcej informacji