Przyjaciel, który gryzie kapcie

Przyjaciel, który gryzie kapcie

– Narysowałem psa Karmela, którego ma moja ciocia. Bardzo go lubię i marzę o własnym psie. Moja mama mówi, że „pies to obowiązek”, ale ja chcę mieć obowiązki – zapewniał Aleksander Sosnowski na otwarciu pokonkursowej wystawy „Świat zwierząt” w galerii Na Mansardzie w Bibliotece Pedagogicznej.   

Wystawa została otwarta 26 października 2023 roku. W galerii Na Mansardziezaprezentowano najciekawsze prace nadesłane na  pierwszą edycję międzyszkolnego konkursu, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 21 im. Orląt Lwowskich i Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego  Ośrodka Metodycznego w Gorzowie. Finał konkursu odbył się w czerwcu w szkole i wtedy też przyznano 6 nagród i 17 wyróżnień.

–  Konkurs co roku będzie miał inny temat, w tym roku uczestnicy zmierzyli się z hasłem „Mój mały przyjaciel”. I stąd w naszej galerii pojawiło się tyle psich i kocich portretów – mówiła Magdalena Płatonow, kierowniczka Biblioteki Pedagogicznej, podczas otwarcia wystawy.

Hania Domżal, uczennica pierwszej klasy SP nr 17, podobnie jak Aleksander, też narysowała psa, a nawet… dwa. – Bo jeden mój piesek chorował i nie dało się go wyleczyć, ale teraz mamy drugiego, który nazywa się Boni – tłumaczyła. – Boni jest bardzo fajny, ale pogryzł nam kanapę i gryzie kapcie. Ale i tak go kochamy.

Ta wystawa pokazuje jak bardzo ważna jest przyjaźń dziecka ze zwierzęciem i jak wielkie wzbudza emocje  ­–  mówiła  Iwona Turczyńska, dyrektorka SP 21.

Wystawa będzie czynna do końca listopada 2023 roku. Galeria Na Mansardzie mieści się na ostatnim piętrze kamienicy przy ulicy Łokietka 20 a, czynna jest w godzinach pracy biblioteki.

Hanna Ciepiela
Fot. Sandra Sokołowska

Aktualności

Konferencja metodyczna dla nauczycieli bibliotekarzy

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza nauczycieli bibliotekarzy z woj. lubuskiego do udziału w bezpłatnej konferencji metodycznej „Dotknij książki – poczuj siłę

Więcej informacji