DZIEŃ KUNDELKA Z KUNDELKIEM

DZIEŃ KUNDELKA Z KUNDELKIEM

Z okazji Światowego Dnia Kundelka w naszej Bibliotece Pedagogicznej zorganizowano niezwykłe warsztaty dla uczniów klasy pierwszej  Szkoły Podstawowej nr 1  w Gorzowie.  

W środę 25 października 2023 roku odwiedziły nas wolontariuszki ze Stowarzyszenia  Pomocy Zwierzętom “Azyl” , działającego w gorzowskim Schronisku „Azorki”.  Paniom towarzyszył  radosny piesek Adik. Wszystkie dzieci chciały go głaskać i przytulać. Pani Ewelina Wieczorek opowiedziała uczniom o schronisku i jego mieszkańcach.

Gościnie zachęcały też dzieci, aby wraz z rodzicami odwiedziły „Azorki”   i  wyprowadzały pieski na spacery, gdyż przez większość czasu przebywają w kojcach.  Spacer pozwala psiakom eksplorować otoczenie i sprawia im ogromną radość. Na koniec dzieci poznały procedurę adopcyjną. Jesteśmy pewni, że po takiej wizycie Adik szybko znajdzie swój wymarzony dom.

W tym dniu poza wizytą psiaka i jego opiekunek uczniowie poznali historię Kundelka, który nie znał drogi do domu z książki autorstwa Edyty Grzegory, którą otrzymaliśmy od Fundacji TROP Warszawa. Po wysłuchaniu opowiadania dzieci zapamiętały, że psy nie powinny być trzymane na łańcuchach, nigdy nie powinny być głodne i pozostawione bez opieki weterynarza.  Ta historia pokazała dzieciom, że psiaki oraz inne zwierzęta są istotami, które czują i których nie wolno krzywdzić.

Na zakończenie dzieci w grupach narysowały kundelki, kolorowały, wycinały, a na koniec obejrzały  bajkę o „Reksiu pomocniku”. Radości nie było końca.

Sandra Sokołowska
Anna Giniewska

Aktualności

Wizyta nauczycielek bibliotekarek ze Stargardu

W minioną sobotę Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim gościła nauczycielki bibliotekarki ze Stargardu. Grupie przewodniczyła Irena Zalewska – doradca metodyczny ds. bibliotek

Więcej informacji