Przed nami kolejne LITERACKIE WYZWANIE LEGO
#9 POJAZD

Przed nami kolejne LITERACKIE WYZWANIE LEGO
#9 POJAZD

Witamy wszystkich uczestników naszej zabawy. We wrześniu z lekkim opóźnieniem ruszamy z nowym Literackim Wyzwaniem Lego.

Z nowym rokiem szkolnym zachęcamy nauczycieli bibliotekarzy, świetlic i innych do zorganizowania szkolnej zbiórki klocków LEGO, by realizować Literackie Wyzwania LEGO w szkole/bibliotece szkolnej/klasie.

Nowe wyzwanie koncentruje się wokół różnego rodzaju pojazdów i maszyn m. in. powietrznych, lądowych, wodnych. Do czytania proponujemy m. in.:

DLA DZIECI:

• Leon i Lena badają samochody, Annti Nikunen
  • Ale jazda! Historia samochodu, Růžička Oldřich
  • Ale samoloty! Odlotowe historie lotnicze, Michał Leśniewski
  • Łodzie, Iris Volant Jarom Vogel

DLA MŁODZIEŻY:

• Pionierzy czyli poczet niewiarygodnie pracowitych Polaków, Marta Dzienkiewicz
  • Małe wielkie odkrycia, Steven Johnson
  • Ale patent!. Księga niewiarygodnych wynalazków
  • Cyberiada, Stanisław Lem,
  • Felix, Net i Nika oraz Bunt Maszyn.

Na prace czekamy do 31 października 2021.

Zobaczcie wszystkie nasze LITERACKIE WYZWANIA LEGO: https://womgorz.edu.pl/biblioteka-pedagogiczna/aktualnosci-test/na-czym-polegaja-literackie-wyzwania-lego/