Ogólnopolski projekt ekologiczno-dobroczynny “Zbieram to w szkole”

Zachęcamy do udziału w ogólnopolskim projekcie ekologiczno-dobroczynnym „Zbieram to w szkole”, który jest realizowany przez Fundację Missio Cordis.

Inicjatywa jest skierowana do szkół i przedszkoli. Jej głównym celem jest niesienie wsparcia potrzebującym przez pozyskiwanie środków na prowadzenie dzieł socjalnych przez misjonarzy pracujących na terenie Afryki, Azji i Ameryki Południowej. Drugim równie ważnym celem jest uwrażliwianie dzieci i młodzieży na potrzeby ochrony środowiska oraz promowanie dobroczynności wśród uczniów. Realizacji tych celów służy zbiórka elektrośmieci, baterii, surowców wtórnych oraz monet.

Środki pozyskane z recyklingu lub sprzedaż tych przedmiotów będą przekazane na wsparcie projektów misyjnych: budowę studni w Czadzie i Tanzanii oraz pomocy dzieciom z domów dziecka na Filipinach i w Boliwii.

Rekrutacja do programu „Zbieram to w szkole” trwa nieprzerwanie.

Udział w projekcie można zgłosić w dowolnej chwili za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na stronie projektu: www.zbieramtowszkole.pl.

Źródło: https://www.zbieramtowszkole.pl/

Wernisaż z nagrodami

Ponad 50 prac nadesłano na miejski konkurs plastyczny „Wiosenne tradycje”. W sobotę, 18 maja o godz. 12.00 podczas otwarcia wystawy w galerii „Na Mansardzie” laureaci