Ogólnopolski Konkurs Matematyczno-Plastyczny „Matematyczna manufaktura”

Zachęcamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Matematyczno-Plastycznym „Matematyczna manufaktura” organizowanym jest przez Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki pod patronatem Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych a udział w konkursie jest nieodpłatny.

Główne cele konkursu to popularyzacja matematyki oraz propagowanie i rozwijanie aktywności artystycznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie dowolną techniką pracy plastycznej na temat „Matematyczna manufaktura”.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki: https://www.snm.edu.pl/p/konkursplastycznysmm20222023.html

Źródło: SNM

Odeszła Jadwiga Kowaleczko

Zmarła Jadwiga Kowaleczko. Nauczycielka, regionalistka, harcerka. Dama gorzowskiej oświaty. Była kobietą zawsze elegancko ubraną i pięknie się wysławiającą. Z życzliwością patrzyła na świat. Jej wielką