Ogłoszenie wyników projektu!

Ogłoszenie wyników projektu!

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim z wielką przyjemnością przedstawia wyniki trwającego od maja do października 2023 projektu edukacyjnego ph. Zaczytany Ogród Przedszkolaka skierowanego do przedszkoli i dzieci z klas „0” szkół podstawowych z województwa lubuskiego, organizowanego we współpracy z Wydawnictwem Kropka, PNOS Ożarów Mazowiecki oraz INNEKO Sp. z o.o. Celem naszego bibliotecznego projektu było wykorzystanie ogrodu przedszkolnego do kształtowania nawyków czytelniczych oraz jako inspiracji do zabaw i doświadczeń sprzyjających poszerzaniu wiedzy w zakresie poznawania otaczającej przyrody, rozwijaniu postaw proekologicznych u dzieci.

Do udziału w naszym przedsięwzięciu przystąpiło 30 placówek, które w wyznaczonym terminie miały zrealizować szereg czytelniczych, ogrodniczych, ekologicznych i edukacyjnych działań.

Wybór najlepiej zrealizowanych działań projektowych nie był łatwy, ponieważ zgłoszeni wykazali się ponadprzeciętną formą wykonania zadań. Doceniamy wszystkie dodatkowe aktywności wykonane przez zaangażowane placówki takie jak: wycieczki edukacyjne, tory sensoryczne, sadzanie drzew i krzewów, tworzenie kompostowników czy ekonawozów.

Laureatami projektu edukacyjnego Zaczytany Ogród Przedszkolaka są grupy przedszkolne z:

  • Niepubliczne Przedszkole Edukacji Niezależnej „Świetliki” w Gorzowie Wielkopolskim.
  • Przedszkole nr 2 im. Małych Odkrywców w Sulęcinie.
  • Przedszkole Miejskie nr 20 im. Przyjaciół Przyrody w Gorzowie Wielkopolskim.
  • Przedszkole Miejskie nr 22 im. Tęczowe Przedszkole w Gorzowie Wielkopolskim.
  • Przedszkole Niepubliczne „Dziecięcy Raj” w Gorzowie Wielkopolskim.

Zwycięskie grupy projektowe otrzymują dyplomy oraz nagrody w postaci pakietu 10 książek i kiełkownicę, które  zostały ufundowane przez Wydawnictwo Kropka.

Postanowiliśmy przyznać dodatkowe Wyróżnienie dla grupy przedszkolnej z Zespołu Edukacyjnego w Brójcach, Przedszkole im. Janusza Korczaka w Brójcach. Otrzymuje ona dyplom i nagrodę dodatkową ufundowaną przez INNEKO Sp. z o.o.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom oraz wyróżnionej grupie przedszkolnej. Przedstawicieli placówek zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie się 12 grudnia 2023 roku (wtorek) o godz. 12.00 w Bibliotece Pedagogicznej w Gorzowie Wielkopolskim (Czytelnia – wysoki parter).

Jednocześnie prosimy o potwierdzenie obecności do 8 grudnia 2023 roku – tel. 509 517 206.

Chcemy również bardzo podziękować pozostałym uczestnikom za udział w projekcie edukacyjnym Zaczytany Ogród Przedszkolaka. W najbliższych dniach prześlemy Państwu podziękowanie za udział w projekcie.

Projekt koordynowały: Eliza Paternowska i Anna Giniewska

Aktualności

Wizyta nauczycielek bibliotekarek ze Stargardu

W minioną sobotę Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim gościła nauczycielki bibliotekarki ze Stargardu. Grupie przewodniczyła Irena Zalewska – doradca metodyczny ds. bibliotek

Więcej informacji