O naszej bibliotece w książce!

W niedawno wydanej publikacji „Biblioteki Pedagogiczne dziś – nowe doświadczenia i wyzwania” przeczytać można artykuł o gorzowskiej Bibliotece Pedagogicznej napisany przez nasze cztery koleżanki: Annę Giniewską, Monikę Żołędziejewską, Magdalenę Płatonow i Elizę Paternowską.

Wydawcą publikacji „Biblioteki Pedagogiczne dziś – nowe doświadczenia i wyzwania” jest Księgarnia Akademicka w Krakowie. W artykule „ Smaczna biblioteka i Lekturoteka. Dobre praktyki w Bibliotece WOM w Gorzowie Wielkopolskim” nasze autorki dzielą się pomysłami na ciekawe zajęcie wspierające edukację czytelniczą. Opisują m.in. Lekturotekę, czyli autorski projekt multimedialny, złożony z cyfrowych zabaw, dzięki któremu można w atrakcyjny sposób prowadzić zajęcia dotyczące lektur szkolnych. Autorki relacjonują też imprezy online przygotowane na „pandemiczny” Tydzień Bibliotek. Gorzowska biblioteka przygotowała aż 10 „bardzo smacznych” aktywności, które spotkały się z ogromnym zainteresowaniem.

Książka „Biblioteki Pedagogiczne dziś – nowe doświadczenia i wyzwania” Agnieszki Fludy-Krokos, Dagmary Kawoń-Nogi i Magdaleny Wójcik, w której znajduje się artkuł gorzowskich autorek: Anny Giniewskiej, Moniki Żołędziejewskiej, Magdaleny Płatonow i Elizy Paternowskiej, trafi do zbiorów Biblioteki Pedagogicznej w Gorzowie.

Hanna Ciepiela

Studia podyplomowe

KOMUNIKAT z dn. 26 czerwca 2022 r. Informujemy, że w r. szk. 2022/2023 w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego uruchomiona zostanie – prowadzona przez Akademię im.

Świat w jednej bibliotece

Z okazji XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek odbywającego się ph. “Biblioteka – świat w jednym miejscu” trwającego od 8 do 15 maja 2022 r. nasza biblioteka

IV Kongres Liderów Edukacji- Szkoła Przemian

Szanowni Państwo, Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim jako partner IV Kongresu Liderów Edukacji zachęca do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu organizowanym przez Centrum Doskonalenia