O Kresach i Kresowianach

W piątek, 14 kwietnia odbędą się dwa spotkania poświęcone Kresom i Kresowianom. W Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego (przy ulicy Łokietka 20) o godz. 15.00  Jerzy Kaliszan będzie wspominał Piotra Frankowa, zmarłego dziesięć lat temu nauczyciela, społecznika, kresowianina. P. Franków był pierwszym dyrektorem WOM-u, od 2016 na budynku przy ulicy Łokietka 23 znajduje się tablica poświęcona jego pamięci. Drugie spotkanie odbędzie się dwie godziny później – o godz. 17.00 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta  (przy ul. Sikorskiego 107, w sali nr 102) – prof. Stanisław Nicieja wygłosi prelekcję „Kresy Rzeczypospolitej – niekończąca się historia”. Będzie to już kolejna wizyta znanego historyka, byłego rektora Uniwersytetu Opolskiego, autora „Kresowej Atlantydy” w naszym mieście.
Na spotkania – wstęp wolny.
Zapraszamy!

(hc)

Żonkile przypomną o bohaterach

W piątek, 19 kwietnia 2024 roku, w dniu rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim, wolontariusze w całej Polsce będą wręczać przechodniom papierowe żonkile, kwiaty symbolizujące

Konkurs plastyczny dla dzieci

Zachęcamy gorzowskie dzieci z oddziałów przedszkolnych „0” oraz uczniów z klas I-III ze szkół podstawowych do udziału w drugiej edycji międzyszkolnego konkursu plastycznego „Świat zwierząt”.