O kosmosie przy kawie: kosmiczne eksperymentowanie

O kosmosie przy kawie: kosmiczne eksperymentowanie

Informujemy, że Centrum Nauki Kopernik organizuje spotkanie online dla nauczycieli, którzy chcą propagować wśród uczniów zainteresowanie kosmosem.

Bezpłatne spotkanie online z cyklu „O kosmosie przy kawie” odbędzie się 12 czerwca, w środę o godzinie 18:00. Uczestnicy poznają jak bardzo wszechświat jest zróżnicowany; jak można go obserwować wykorzystując teleskopy, misje kosmiczne, symulacje komputerów. Jak można go również doświadczać wykorzystując proste i intrygujące eksperymenty.

Jak wiadomo kosmos i astronautyka fascynują od najmłodszych lat, dlatego warto wykorzystywać te tematy w edukacji. W ESERO-Polska stosowana jest metoda uczenia poprzez działanie, dlatego istotne jest przeprowadzanie podczas zajęć eksperymentów angażujących dzieci oraz młodzież i oddające im sprawczość.

Podczas spotkania omówione zostaną metody edukacyjne, takie jak cykl Kolba i konstrukcjonizm. Przeprowadzonych zostanie też kilka doświadczeń.

Główne tematy spotkania:

  • różnorodne metody edukacyjne,
  • eksperymenty możliwe do przeprowadzenia w każdej przestrzeni edukacyjnej,
  • wybrane scenariusze lekcji, opracowane dla różnych poziomów edukacyjnych, w których wprowadzamy kontekst kosmiczny,
  • kosmiczne konkursy dla dzieci i młodzieży,
  • kosmiczne aktywności dla edukatorek i edukatorów.

 

Więcej informacji i formularz zapisu na stronie: [link]

Zachęcamy do udziału.

źródło: esero.kopernik.org.pl

Aktualności

Konferencja metodyczna dla nauczycieli bibliotekarzy

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza nauczycieli bibliotekarzy z woj. lubuskiego do udziału w bezpłatnej konferencji metodycznej „Dotknij książki – poczuj siłę

Więcej informacji