Nowe zestawy materiałów dydaktycznych w Lekturotece

Jednym z projektów, które są kontynuowane przez Bibliotekę Pedagogiczną WOM także w tym roku, jest tworzona na Wakelecie, Lekturoteka. Mając nadzieję, że kolekcja ta – zawierająca już około 250 najróżniejszych aktywności opracowanych do ponad 20 tytułów – stanowi cenne źródło inspiracji, pomocy i wsparcia dla nauczycieli (zwłaszcza klas I-III i polonistów, a także bibliotekarzy) i to nie tylko w czasie edukacji zdalnej udostępniamy w niej trzy kolejne zestawy materiałów edukacyjnych.

Dodane zasoby dotyczą nowych tekstów w kanonie lektur dla najmłodszych: „Wścibskich” Doroty Gellner, „Mani – dziewczyny innej niż wszystkie” Julity Grodek oraz „Piaskowego Wilka” autorstwa szwedzkiej pisarki Åsy Lind.

Wśród przygotowanych ponad 30 aktywności proponujemy krzyżówki, dobieranki, rozsypanki, zadania plastyczne, mapy myśli, zadania typu prawda/fałsz, kodowanie czy puzzle – opracowane z wykorzystaniem m.in. platform Genial.ly, Canva i aplikacji Learning Apps.

Linki do najnowszych materiałów:

Link do Lekturoteki: https://wakelet.com/@pedagogiczna#621f62ca-6371-4164-a9fd-acb960f96e06%23NAMEDVIEW%23GheMxZRc6I8CR9VjRUTz00Pec4cZMO

Bezpłatne warsztaty z Astrą dla nauczycieli

Biblioteka Pedagogiczna wspólnie z firmą ASTRA S.A. zaprasza na bezpłatne warsztaty ASTRA INSPIRUJE. Warsztaty skierowane są do wychowawców przedszkolnych, nauczycieli klas wczesnoszkolnych, nauczycieli plastyki, pedagogów,