Noc Bibliotek pod hasłem “Klimat na czytanie” w BP

Zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji Nocy Bibliotek, która odbędzie się 9 października br. pod hasłem “Klimat na czytanie”.

Program Nocy Bibliotek
(9.10.2020, Czytelnia)

15:30 – 16:00 Oficjalne otwarcie Nocy Bibliotek, głośne czytanie wiersza D. Masłowskiej

16:00 – 17:10 Projekcja filmu “Jakub, Mimmi i gadające psy”, 70 min, 7+

16:00 – 18:00 Zielona gra – zagrajcie w grę planszową Ropa z Catanu i spróbujcie zapobiec katastrofie klimatycznej 11+

17:15 – 17:45 Roślinne warsztaty – posadź swoją roślinę i zabierz ją ze sobą do domu 7+

17:50 – 18:30 Nocne zwiedzanie biblioteki, poznaj zakamarki biblioteki

Ponadto:
1. Gra biblioteczna online wokół klasyki literackiej z elementami gry „Flirt z klimatem” w wersji do samodzielnego uzupełniania o ulubione cytaty – na Facebooku Biblioteki Pedagogicznej.
2. Zielona Biblioteka – przynieś, oddaj , wymień się rośliną w naszym bibliotecznym punkcie wymiany roślin.
3. Klimatyczne książki dla każdego – wypożycz i czytaj.
4. Podziel się książkami – zapraszamy do przynoszenia przeczytanych nowości wydawniczych w darze dla biblioteki (zbiórka trwa przez cały październik).

Nieodzownym elementem akcji jest projekcja filmu. W tym wyjątkowym roku zapraszamy na film pt. “Jakub, Mimmi i gadające psy”. Projekcja odbędzie się w dwóch formach:
1. FILM W BIBLIOTECE – (ilość miejsc ograniczona – obowiązują zapisy tel. 509517206). Wstęp bezpłatny.
2. SEANS DOMOWY – osoby lub grupy osób, które będą chciały obejrzeć film u siebie w domu, w świetlicy czy w klasie szkolnej po otrzymaniu specjalnego kodu otrzymają czasowy (od 9-12 października 2020) dostęp do filmu.

Wszystkich zainteresowanych seansem domowym prosimy o wysłanie e-maila na adres bp.wypozyczalnia@womgorz.edu.pl z dopiskiem SEANS DOMOWY.

PROGRAM MOŻE ULEC ZMIANIE

Zapraszamy!!!

Bezpłatne warsztaty z Astrą dla nauczycieli

Biblioteka Pedagogiczna wspólnie z firmą ASTRA S.A. zaprasza na bezpłatne warsztaty ASTRA INSPIRUJE. Warsztaty skierowane są do wychowawców przedszkolnych, nauczycieli klas wczesnoszkolnych, nauczycieli plastyki, pedagogów,