Biblioteka bezglutenowa

Biblioteka bezglutenowa

Dzięki rymującej bibliotekarce Magdzie i jej zwycięskiemu wierszowi nadesłanemu na konkurs „Biblioteka Bezglutenowa”, nasza Biblioteka Pedagogiczna otrzymała cztery książki na temat celiakii i diety bezglutenowej. Poniżej prezentujemy wiersz, który spodobał się organizatorom konkursu.

“Gluten- rodzaj białka,
Nie zawsze dobry dla ciałka,
I bywa, że zdrowie psuje…
Każdemu, kto go nie toleruje,
Bo celiakia niestety-
To przypadłość wymagająca bez glutenu diety.”

Projekt „Biblioteka Bezglutenowa” powstał z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej oraz firmy Good Books, we współpracy z Justyną Tarkowską, prowadzącą pracownię graficzną Mile Widziane.

Celem projektu jest rozpowszechnianie wiedzy na temat celiakii i diety bezglutenowej poprzez bezpłatne udostępnianie bibliotekom wydawnictw o tej tematyce.

Otrzymane książki, z których można skorzystać w Bibliotece Pedagogicznej:

1. Co je Jan? I dlaczego nie ciastko?  Książka dla dzieci będących na diecie bezglutenowej.

2. Ola, Franek i Gucio Gluten. Bezglutenowa lektura obowiązkowa. Książka dla dzieci z celiakią i będących z innych powodów na diecie bezglutenowej.

3. Celiakia i dieta bezglutenowa. Praktyczny poradnik

4. Dziecko na diecie bezglutenowej w szkole, na wycieczce, na urodzinach. Praktyczny poradnik dla rodziców

Bardzo dziękujemy organizatorom akcji za ww. publikacje i broszury.

Więcej informacji na stronie: https://bibliotekabezglutenowa.pl/

Aktualności

Jedenastu Wspaniałych

W środę 31 maja 2023 w Bibliotece Pedagogicznej WOM-u odbyło się uroczyste podsumowanie ogólnopolskiego konkursu „Wielka Liga Czytelników”. Zmagania trwały aż osiem miesięcy, ale zakończyły

Materiały dydaktyczne na temat praw dziecka

Informujemy, że Stowarzyszenie Inicjatyw Kreatywnych IN-KREA przygotowało innowacyjne materiały dydaktyczne na temat praw dziecka. W ramach projektu „Dzieci znają swoje prawa” w Programie Aktywni Obywatele

Więcej informacji