Nagrody za piękne słowa

Nagrody za piękne słowa

Taki konkurs to duża trema, ale i adrenalina. Warto się sprawdzać, nie przejmować drobiazgami – mówiła 11- letnia Antonina Kujawska, laureatka lubuskich eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej, które odbyły się 6 października 2023 roku w siedzibie Oddziału PTTK w Gorzowie.

Zgodnie z regulaminem konkursu krasomówcy ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych „pięknie mówili” o regionie, zabytkach, ciekawych miejscach i niezwykłych ludziach. Szczególnie wzruszająca była wypowiedź Antoniny, opowiadała o życiu poety, prozaika Michała Kaziowa, który pozbawiony wzroku i obu rąk posługując się pismem Braille’a, czytając ustami, ukończył studia polonistyczna i uzyskał stopień doktora.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników komisja konkursowa w składzie:

Dorota Dąbrowska i Hanna Ciepiela z Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim oraz Hanna Rudzińska, kierownik Regionalnej Pracowni Krajoznawczej Oddziału PTTK Ziemi Gorzowskiej, tytuł laureata w kategorii szkół podstawowych przyznała:

  1. Antoninie Kujawskiej – uczennicy Społecznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Edukacyjnego w Gorzowie Wielkopolskim, która przygotowywała się pod kierunkiem Teresy Łukjan,
  2. Mai Symerjak – uczennicy Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Sosnach, której nauczycielką była Małgorzata Jarzynka.

W kategorii szkół ponadpodstawowych laureatami zostali uczniowie II liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie Wielkopolskim, przygotowani przez Anetę Gizińską-Hwozdyk:

  1. Mateusz Szachowicz,
  2. Ewa Bujanowska,
  3. Adam Dominiak.

W listopadzie uczniowie szkół podstawowych pojadą na etap ogólnopolski do Legnicy, a starsi uczniowie do Golubia-Dobrzynia.

Serdecznie gratulujemy laureatom i trzymamy mocno kciuki. Powodzenia!

Organizatorami etapu wojewódzkiego byli: Oddział PTTK Ziemi Gorzowskiej i Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim.

Nagrody ufundowali: Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze i Nadleśnictwo Kłodawa i Regionalna Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gorzowie Wielkopolskim.

Hanna Ciepiela
Fot. Krystyna Toropa

Aktualności

Konferencja metodyczna dla nauczycieli bibliotekarzy

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza nauczycieli bibliotekarzy z woj. lubuskiego do udziału w bezpłatnej konferencji metodycznej „Dotknij książki – poczuj siłę

Więcej informacji