Nagrody za horrory

Nagrody za horrory

Aż 33 krwawe opowieści nadesłano na drugi konkurs literacki „Horror w bibliotece”, zorganizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie z okazji Tygodnia Bibliotek 2021.

W konkursie wzięło udział 27 dziewczyn (w różnym wieku) i 6 chłopaków. Zgodnie z zasadami naszej literackiej zabawy autorzy musieli napisać ciąg dalszy przygód Martyny, młodej bibliotekarki uwięzionej w starym magazynie książek.

W 31 historiach nasza bohaterka… przeżyła. Dwa razy została zasztyletowana, raz potwór odgryzł jej nogę, kilka razy sama się okazała morderczynią. Była też duchem błąkającym się w podziemiach, wybawcą smoków i złą siostrą. Przechodziła przez zamknięte drzwi, odwiedzała tajemnicze portale i ratowała bibliotekę przed bestią pożerającą czytelników.

Oczywiście, ocena jury nie była zależna od tego czy bohaterka ocalała. Liczyły się: pomysł, nastrój, poczucie humoru i język! A ponieważ opowieści były naprawdę wciągające, jury w składzie: Barbara Tymszan, Magdalena Janas i Hanna Ciepiela, przyznało aż 7 wyróżnień i 9 nagród.

Straszne wyróżnienia otrzymują:

 1. Martyna Girul
 2. Klaudia Gruza
 3. Natan Lepionka
 4. Zuzanna Drenkowska
 5. Wiktoria Pająk
 6. Kari Horkova
 7. Julia Majewska

Mroczne nagrody dostają:

 1. Julia Kosmalska
 2. Natalia Kosmalska
 3. Izabela Zawadzka
 4. Małgorzata Jakubowska
 5. Jakub Borkowski
 6. Aniela Kryczka
 7. Maciej Proksa
 8. Karolina Adamska
 9. Jessica Nowosadzka

Z laureatami się skontaktujemy. Dyplomy i nagrody książkowe już czekają. Jeszcze raz wszystkim autorom dziękujemy.

Może wśród Was kryją się przyszli pisarze poczytnych horrorów? Tego Wam życzymy!

Hanna Ciepiela

Aktualności

Wizyta nauczycielek bibliotekarek ze Stargardu

W minioną sobotę Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim gościła nauczycielki bibliotekarki ze Stargardu. Grupie przewodniczyła Irena Zalewska – doradca metodyczny ds. bibliotek

Więcej informacji