Nagrody za horrory

Nagrody za horrory

Aż 33 krwawe opowieści nadesłano na drugi konkurs literacki „Horror w bibliotece”, zorganizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie z okazji Tygodnia Bibliotek 2021.

W konkursie wzięło udział 27 dziewczyn (w różnym wieku) i 6 chłopaków. Zgodnie z zasadami naszej literackiej zabawy autorzy musieli napisać ciąg dalszy przygód Martyny, młodej bibliotekarki uwięzionej w starym magazynie książek.

W 31 historiach nasza bohaterka… przeżyła. Dwa razy została zasztyletowana, raz potwór odgryzł jej nogę, kilka razy sama się okazała morderczynią. Była też duchem błąkającym się w podziemiach, wybawcą smoków i złą siostrą. Przechodziła przez zamknięte drzwi, odwiedzała tajemnicze portale i ratowała bibliotekę przed bestią pożerającą czytelników.

Oczywiście, ocena jury nie była zależna od tego czy bohaterka ocalała. Liczyły się: pomysł, nastrój, poczucie humoru i język! A ponieważ opowieści były naprawdę wciągające, jury w składzie: Barbara Tymszan, Magdalena Janas i Hanna Ciepiela, przyznało aż 7 wyróżnień i 9 nagród.

Straszne wyróżnienia otrzymują:

 1. Martyna Girul
 2. Klaudia Gruza
 3. Natan Lepionka
 4. Zuzanna Drenkowska
 5. Wiktoria Pająk
 6. Kari Horkova
 7. Julia Majewska

Mroczne nagrody dostają:

 1. Julia Kosmalska
 2. Natalia Kosmalska
 3. Izabela Zawadzka
 4. Małgorzata Jakubowska
 5. Jakub Borkowski
 6. Aniela Kryczka
 7. Maciej Proksa
 8. Karolina Adamska
 9. Jessica Nowosadzka

Z laureatami się skontaktujemy. Dyplomy i nagrody książkowe już czekają. Jeszcze raz wszystkim autorom dziękujemy.

Może wśród Was kryją się przyszli pisarze poczytnych horrorów? Tego Wam życzymy!

Hanna Ciepiela

Aktualności

Książka na urodziny Biblioteki Pedagogicznej 

Trwają przygotowania do obchodów 70-lecia Biblioteki Pedagogicznej.  Właśnie ukazała się książka  „ Karin Wolff, tłumaczka z pazurem” Hanny Ciepieli, która będzie towarzyszyć jednej z jubileuszowych wystaw. 

II edycja programu Re@lnie Odpowiedzialni

Stowarzyszenie Strefa Wsparcia zaprasza do udziału w II edycji bezpłatnego, profilaktycznego programu edukacyjnego RE@LNIE ODPOWIEDZIALNI, którego działania skierowane są do szkół i przedszkoli w całej

Więcej informacji