II Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka

Zachęcamy uczniów do udziału w II Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im Stanisława Jopka organizowanym przez Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca “MAZOWSZE” im. Tadeusza Sygietyńskiego w Karolinie. Patronem konkursu jest legendarny solista „Mazowsza” Stanisław Jopek, a w programie znajdą się utwory z repertuaru zespołu. Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek objął honorowy patronat nad wydarzeniem.
Konkurs przeznaczony jest dla solistów w czterech kategoriach wiekowych:

• 8-13 lat,
  • 14-19 lat,
  • 20-25 lat
  • oraz 26+.

I etap przesłuchań odbędzie się w 16 lokalnych Instytucjach Partnerskich w całej Polsce. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych zostaną zaproszeni do udziału w II etapie, który odbędzie się w siedzibie zespołu „Mazowsze” w Otrębusach.
Laureaci konkursu wystąpią podczas koncertu galowego wraz z chórem, orkiestrą i baletem Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Szczegóły dotyczące przedsięwzięcia znajdą Państwo na stronie internetowej Zespołu: https://mazowsze.waw.pl/pl/konkurs/o-konkursie/ii-ogolnopolski-konkurs/1469,II-Ogolnopolski-Konkurs-Wokalny-im-Stanislawa-Jopka.html

Ulotka informacyjna [pobierz]

Źródło: mazowsze.waw.pl

Razem możemy więcej!