Nagroda za „Przerwę na czytanie”

Nagroda za „Przerwę na czytanie”

Anna Giniewska z Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie otrzymała główną nagrodę za najlepszy pomysł promujący czytanie „Zwyrtała 2023”, w konkursie zorganizowanym w ramach Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej w Rabce.

Do konkursu zgłoszono 36 projektów. Jury w składzie: prof. Anna Janusz-Sitarz, prof. Grzegorz Leszczyński i Konstanty Przybora, zadecydowało, że najlepszym pomysłem promującym czytanie jest „Przerwa na czytanie – III Międzynarodowa edycja VII ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie” Anny Giniewskiej.

Wręczenie nagród odbyło się 14 lipca 2023 w Teatrze Lalek Rabcio podczas „Konferencji dla dorosłych” w ramach festiwalu w Rabce. Nasza laureatka otrzymał m.in. plakietkę z wizerunkiem Zwyrtały, góralskiego skrzypka.

A. Giniewska pracuje w Bibliotece Pedagogicznej od 2007 roku. Jest laureatką wielu nagród w konkursach czytelniczych. Zdobyła m.in. tytuł Bibliotekarza Roku 2019 województwa lubuskiego. W wywiadzie przeprowadzonym przez Monikę Simonjetz w „Poradniku Bibliotekarza” na pytanie: „ Jak zachęcić młodych ludzi do czytania” odpowiedziała: „Nie znam najlepszej recepty, ale wiem, że trzeba iść inną ścieżką, wyboistą i krętą, stosując niestandardowe pomysły, wykorzystując najnowsze narzędzia, które daje nam współczesny świat”.

Gratulujemy Ani i życzymy kolejnych pomysłów !!!

Hanna Ciepiela

Aktualności

Konferencja metodyczna dla nauczycieli bibliotekarzy

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza nauczycieli bibliotekarzy z woj. lubuskiego do udziału w bezpłatnej konferencji metodycznej „Dotknij książki – poczuj siłę

Więcej informacji