„Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!” program XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Bibliotece Pedagogicznej w Gorzowie Wielkopolskim

„Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!” program XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Bibliotece Pedagogicznej w Gorzowie Wielkopolskim

Biblioteka Pedagogiczna WOM w Gorzowie Wlkp. po raz XX zaprasza do świętowania Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Tegoroczne hasło „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA” kładzie nacisk na społeczny charakter instytucji.  Biblioteka jest miejscem, które gromadzi społeczność zarówno jako grupę, jak i każdą poszczególną osobę.

Oferta tegorocznego Tygodnia Bibliotek jest otwarta na nietypowe działania, różnorakich odbiorców i ciekawe formy. Jest na tyle interesująca, że każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Nasze propozycje są tak różne jak nasze książki, wśród nich znajduje się: wernisaż wystawy, kreatywne warsztaty dla dzieci, wykład o Czarnobylu, konkurs literacki, akcja czytelnicza, kiermasz wirtualnej rozrywki, biblioteczne stacje zadaniowe, rozgrywka szachowa z mistrzem.

To nie koniec atrakcji, bo w Tygodniu Bibliotek odbędzie się otwarcie MĘSKIEJ PÓŁKI, zaś wszystkie dzieci, które narysują nam pracę plastyczną pt. Moja biblioteka i przyniosą ją do nas w Tygodniu Bibliotek otrzymają książkę pt. Rymowane rysunki, autorstwa Ewy Przybylskiej. Zapraszamy do malowania swoich wymyślonych i tych realnych ulubionych bibliotek.

Świętujmy razem, bawmy się i miło spędzajmy czas z MOJĄ, TWOJĄ, NASZĄ – BIBLIOTEKĄ.

Wernisaż wystawy, 6 maja, godzina 12.00

Malarstwo, rysunek, collage” – W ramach akcji „Sztuka Młodych” swoje prace plastyczne zaprezentują podopieczne Pracowni Plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury w Gorzowie Wielkopolskim: Lidia Dąbrowska i Antonina Misiak.

LINK DO WYDARZENIA: https://fb.me/e/Zb1T93mL

Konkurs literacki, 8 – 31 maja

Starszych uczniów szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych zapraszamy do udziału w konkursie literackim, pt. „Horrory, bajki i inne opowiadania”.

LINK DO WYDARZENIA: https://fb.me/e/W6ueqcwm

Akcja czytelnicza dla bibliotek szkolnych, 8-15 maja

Biblioteki szkolne zachęcamy do wspólnej zabawy. Już po raz IV tworzymy interaktywną mapę naszych czytelniczych poszukiwań. W tym roku hasło przewodnie to: „Interaktywna Mapa Literackich Wspólnot”.

LINK DO FORMULARZA: https://forms.gle/nHF1g7e7KftpwTDz7

IV Interaktywna Mapa Literackich Wspólnot: https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1R0li5DJyETusra-FAl3RLtDO_7AbU00&hl=pl&ll=52.8588827020573%2C17.51700920000001&z=7

Kiermasz wirtualnej rozrywki, 9 maja

Wszystkich zainteresowanych zabawami online zapraszamy do poznania wirtualnych rozrywek inspirowanych patronem roku 2023 pt. „ Mój – Twój – Nasz …. Kopernik”.

LINK DO WAKELETA : DOSTĘPNY OD 8 MAJA

Kreatywne warsztaty dla dzieci, 10 maja, godzina 10.00

Warsztaty dla przedszkolaków z Gorzowa Wlkp. pt.” Moja – Twoja – Nasza … książka”.

Biblioteczne stacje zadań, 11 maja, godzina 12.00

Grupę uczniów szkoły podstawowej zapraszamy do aktywnej wędrówki po Bibliotece Pedagogicznej. W każdej pracowni będą mieli zadanie do wykonania, a na koniec stworzą swoje prace plastyczne, inspirowane twórczością patronki roku 2023. Zajęcia odbędą się pt. “Moja, twoja, Nasza … Szymborska“.

Pasje dziennikarza, 12 maja, godzina 10.00

Miłośników historii i mocnych wrażeń zapraszamy na wykład Tomasza Jocza, gorzowskiego dziennikarza, pt. “40 DNI W CZARNOBYLU“. Po spotkaniu odbędzie się inauguracja MĘSKIEJ PÓŁKI, gdzie znajdują się książki, które szczególnie mogą zainteresować mężczyzn.

LINK DO WYDARZENIA: https://fb.me/e/2J2F9oCnf

Otwarcie MĘSKIEJ PÓŁKI, 12 maja, godzina 12.00

W Tygodniu Bibliotek odbędzie się otwarcie MĘSKIEJ PÓŁKI, tym samym zachęcamy mężczyzn do włączenia się w ogólnopolską akcję #tatateżczyta, zainagurowaną  przez Instytut Powszechnego Czytania i Wydawnictwo Tatarak. Dziś w Polsce chłopcy i mężczyźni czytają dużo mniej niż dziewczynki i kobiety. Na pewno jedną z przyczyn jest brak męskiego wzorca czytelnika – warto to zmieniać A zatem: Tato, Wujku, Dziadku, Trenerze! Masz supermoc, o której być może nie wiesz. Jesteś dla dziecka przykładem i wzorem. Ważnym źródłem postaw, zachowań i nawyków. Także, a może przede wszystkim, czytelniczych. Czytaj więc z dzieckiem! Głośne czytanie ma moc budowania relacji. W naszych zbiorach znajduje się wiele wspaniałych książek do wspólnego czytania. Przyjdź i sprawdź.

Wykład i gra symultaniczna, 13 maja, godzina 11.00

ZAGRAJ Z MISTRZEM SZACHOWYM” wykład oraz symultaniczny pojedynek szachowy przeprowadzi dr Jan Przewoźnik. Przeciwnikami wielokrotnego Mistrza Polski i Mistrza Międzynarodowego będą uczniowie gorzowskich szkół ponadpodstawowych.

LINK DO WYDARZENIA: https://fb.me/e/M7XnMMkH

Aktualności

Radosna wystawa

Ponad 50 prac z 8 placówek oświatowych nadesłano na Miejski Konkurs Plastyczny „Wiosenne tradycje”. Podczas wernisażu, który odbył się 18 maja 2024 roku w gorzowskiej

O naszej bibliotece w „Bibliotekarzu Lubuskim”

O tym, co dobrego dzieje się w naszej Bibliotece Pedagogicznej przeczytać można w najnowszym 57 numerze „Bibliotekarza Lubuskiego”, czasopisma wydawanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich oraz Wojewódzką

Więcej informacji