„Miasto-zwiedzalnik” czyli światowe wspomnienie z Tygodnia Bibliotek 2022

„Miasto-zwiedzalnik” czyli światowe wspomnienie z Tygodnia Bibliotek 2022

Jedną z atrakcji  przygotowaną przez gorzowską Bibliotekę Pedagogiczną w ramach obchodów tegorocznego XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który przebiegał pod hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu” była zabawa edukacyjna „Miasta! Miasta!” Swój udział w wydarzeniu, mającym na celu pokazanie piękna i różnorodności świata, budzenie pasji poznawania nowych miejsc i podróżowania, a przy tym także doskonalenie umiejętności: pracy z różnymi typami źródeł informacji, wyszukiwania, selekcjonowania i prezentowania wiadomości oraz pracy w grupie – zdeklarowało aż 35 placówek z terenu całego kraju.

W wyniku losowania, które 9 maja w samo południe odbyło się w czytelni Biblioteki WOM, każda zgłoszona grupa miała niepowtarzalną okazję udać się w – zaplanowaną według własnego pomysłu – podróż, do któregoś z najbardziej znanych miast świata.. Tak się nawet złożyło, że niepowtarzalny koloryt tureckiego Stambułu zachęcił do zwiedzania aż dwie grupy!

Miejskie wędrówki, na które ostatecznie zdecydowały się 23 placówki, tak bardzo pochłonęły niemal 530 wirtualnych turystów, że trwały niemal do końca maja. Wyprawy okazały się niesamowicie ciekawe, twórcze i inspirujące o czym świadczą przesłane nam „pamiątki z podróży”. To właśnie one stanowiły materię, z której powstał wyjątkowy i niepowtarzalny „Miasto-zwiedzalnik”. Zapraszamy zatem do obejrzenia  tego nietypowego „albumu”- kolejnej kolekcji udostępnionej na Wakelecie Biblioteki Pedagogicznej WOM – prezentującej, tym razem, informacje o ponad 20 miastach świata.

Tym, którzy przyczynili się do jego powstania jeszcze raz serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy kreatywności. Wszystkim życzymy niezapomnianych wrażeń z tych pięknych, wielkomiejskich podróży.

Magdalena Płatonow

Aktualności

Wizyta nauczycielek bibliotekarek ze Stargardu

W minioną sobotę Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim gościła nauczycielki bibliotekarki ze Stargardu. Grupie przewodniczyła Irena Zalewska – doradca metodyczny ds. bibliotek

Więcej informacji