Konkurs astronautyczny dla uczniów szkół podstawowych i dzieci z zerówek

Konkurs astronautyczny dla uczniów szkół podstawowych i dzieci z zerówek

Zachęcamy do udziału w ogólnopolskim konkursie astronautycznym “W stronę gwiazd”. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i uczniów z zerówek.

KATEGORIE KONKURSOWE:

KATEGORIA I: uczniowie z zerówek i uczniowie klas 1-4 SP. 

1. Forma pracy (do wyboru):

  • praca plastyczna (rysunek, malunek, mozaika czy inna forma graficzna, której skan da się przesłać);
  • plakat lub praca plastyczna wypukła o rozmiarach nieprzekraczających w żadnym z wymiarów 42 cm (dłuższy bok w rozmiarze A3).

2. Zadanie – wykonanie pracy na jeden z 3 wybranych tematów:

I STATEK KOSMICZNY. Znamy wiele planet poza Układem Słonecznym, a najbliższa z nich krąży wokół gwiazdy Proxima Centauri. Jak Twoim zdaniem wyglądałby statek kosmiczny zdolny przewieźć człowieka do tej planety?

II ŁAZIK. Tytan to największy księżyc Saturna i jedyny obiekt w Układzie Słonecznym poza Ziemią, na którym padają deszcze i są jeziora, choć niestety niewypełnione wodą. Jak wyglądałby łazik wysłany na ten niezwykły księżyc?

III SATELITA. Wśród wszystkich znanych nam planet, Ziemia to wciąż jedyna planeta, na której płynie woda i tryska życie. Jak widzieliby ją przybysze z innych światów, gdyby natknęli się na nią w swoich wędrówkach przez odległe zakamarki Wszechświata?

KATEGORIA II: uczniowie klas 5-8 SP.

  1. Forma pracy: Praca pisemna w formacie pdf, max. 1500 wyrazów, o maksymalnym rozmiarze 10 MB
  2. Zadanie: Zaprojektuj misję kosmiczną, w ramach wybranej tematyki.

 

Zaprojektuj misję kosmiczną w ramach jednej z tematyki wybranej z trzech propozycji:
1) Lot międzygwiezdny.
2) Przygotowanie do zasiedlenia obcego globu.
3) Poszukiwanie życia we Wszechświecie.

Formularz konkursowy i szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: http://hevelianum.pl/konkurs-w-strone-gwiazd/

 

Źródło: Hevelianum

 

Aktualności

O naszej bibliotece w „Bibliotekarzu Lubuskim”

O tym, co dobrego dzieje się w naszej Bibliotece Pedagogicznej przeczytać można w najnowszym 57 numerze „Bibliotekarza Lubuskiego”, czasopisma wydawanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich oraz Wojewódzką

Wernisaż z nagrodami

Ponad 50 prac nadesłano na miejski konkurs plastyczny „Wiosenne tradycje”. W sobotę, 18 maja o godz. 12.00 podczas otwarcia wystawy w galerii „Na Mansardzie” laureaci

Więcej informacji