Koniec roku “Literackich Wyzwań LEGO”

Koniec roku “Literackich Wyzwań LEGO”

Zakończył się rok Literackich Wyzwań LEGO.

Przy pomocy rodziców i nauczycieli udział w zabawie wzięły dzieci i młodzież z całej Polski. W całym 2021 r. w trakcje 12 wyzwań powstało 356 oryginalnych prac z klocków LEGO, inspirowanych przeczytanym tekstem literackim.

Największa liczba prac bo aż 85 powstała do wyzwania pt. Fantastyczne zwierzę i Zimowa kraina (73 prace). Nasza zabawa zachęcała dzieci i młodzież do czytania wykorzystując lubiane przez wszystkich klocki LEGO. Budynki, pojazdy czy zwierzęta powstawały często w szkołach na lekcjach polskiego lub w bibliotece. W czasie nauki zdalnej dzieci realizowały wyzwania w domach, a efekty przesyłały do nauczycieli koordynujących zabawę w szkole. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym nauczycielom i rodzicom, a dzieciom gratulujemy świetnych i pomysłowych budowli z klocków LEGO. Mamy nadzieję, że książki podobnie jak klocki dla stały się dla dzieci świetną rozrywką umilającą czas wolny.

Na grupie Facebookowej LITERACKIE WYZWANIA LEGO zostały zamieszczone dyplomy dla uczestników i koordynatorów.

Zapraszamy do oglądania powstałych dzieł. Wszystkie prace znajdują się w galerii na naszym FB.

Przed nami kolejne LITERACKIE WYZWANIA LEGO. Zapraszamy chętnych rodziców i nauczycieli na naszą grupę.

Wyzwania koordynowała Anna Giniewska

Aktualności

„Nowe sposoby na lekturę” – szkolenie stacjonarne

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza nauczycieli bibliotekarzy, nauczycieli języka polskiego wszystkich typów szkół, nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz innych zainteresowanych na szkolenie

Więcej informacji