Publikacja prof. Jana Fazlagicia powstała w ramach realizacji projektu „Tworzenie programów nauczania oraz scenariuszy lekcji i zajęć wchodzą­cych w skład zestawów narzędzi edukacyjnych wspierających proces kształcenia ogólne­go w zakresie kompetencji kluczowych uczniów niezbędnych do poruszania się na rynku pracy”. W sposób skondensowany prezentuje ona najnowsze trendy w edukacji, dokonując krytycznego osądu tych, które mimo popularności nie mają naukowego uzasadnienia. Wskazuje kompetencje, których posiadanie zapewni absolwentom szkół dopasowanie do realiów, z jakimi będą musieli się zetknąć, wchodząc niebawem na rynek pracy znacznie różniący się od znanego nam z przeszłości. W tym kontekście autor określa cechy i zasady konstruowania programów nauczania oraz wskazuje sposoby i narzędzia ich ewaluacji, eksponuje również metody, techniki i formy nauczania warte zastosowania w edukacji nastawionej na wyposażenie uczniów w kompetencje kluczowe.

Źródło: ORE

Radosna wystawa

Ponad 50 prac z 8 placówek oświatowych nadesłano na Miejski Konkurs Plastyczny „Wiosenne tradycje”. Podczas wernisażu, który odbył się 18 maja 2024 roku w gorzowskiej

O naszej bibliotece w „Bibliotekarzu Lubuskim”