Czytanie na drugie śniadanie

Już po raz trzeci Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim ma przyjemność zaprosić przedszkola, żłobki oraz dzieci z klas “0” Szkoły Podstawowej do udziału w rocznym programie czytelniczym „Czytanie na drugie śniadanie”. Tegoroczna edycja po raz kolejny skierowana jest do ww. placówek z całego województwa lubuskiego. W zeszłorocznej edycji  programu czytelniczego uczestniczyło  3941 dzieci z 44 instytucji 34 przedszkola, 9 klas O przy SP, 1 żłobek.

Program nawiązuje do idei codziennego głośnego czytania dzieciom. Realizowany jest w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Celem programu jest :

•     wspieranie rozwoju dziecka,
  •     promocja czytelnictwa i wartościowej literatury.
  •     rozwijanie zainteresowań czytelniczych u dzieci,
  •     wprowadzenie dzieci w świat literatury,
  •     kształcenie nawyków czytelniczych.

Rekrutacja do programu trwa od 09.2020 r.

FORMULARZ ZAPISÓW DO PROGRAMU

Czas trwania projektu: od 09.2020 do 31.05.2021 roku.

W ramach Programu Placówka zgłoszona (wszystkie oddziały/grupy) przez Uczestnika wykona następujące zadania:

• realizować codzienne głośne czytanie we wszystkich grupach przedszkolnych i żłobkowych;
  •  przeprowadzić raz w miesiącu jedno spotkanie czytelnicze z zaproszonym gościem (stacjonarnie lub on-line);
  • przeprowadzić 4 akcje czytelnicze (np. dwa w semestrze) (np. urodziny książkowego Misia, Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek , Dzień Kropki i in.).

Dlaczego warto wziąć udział w programie?

• głośne czytanie maluchom rozbudza ich ciekawości świata;
  • dalsze budowanie bogatego języka;
  • rozwija wyobraźnię;
  • ćwiczy koncentrację i umiejętność słuchania;
  • uczy myślenia i wartości moralnych;
  • wyrabia nawyk czytania i zdobywania wiedzy.

Zgłoszone placówki, które zrealizują wszystkie zadania otrzymują dyplomy oraz certyfikat ZACZYTANEGO PRZEDSZKOLA.

REGULAMIN PROGRAMU
PLAKAT PROGRAMU

Anna Giniewska
Koordynator Programu Czytanie na drugie śniadanie